Události ze dne 10.10.2016

11.10.2016 09:53

Krátce před desátou hodinou obdrželi strážníci telefonické oznámení od občana, že v ulici Dr. Václava Peška stojí automobil, který je zaparkován před vjezdem a zároveň porušuje vodorovné dopravní značení žluté barvy. Strážníci na takto zaparkované vozidlo umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 11.53 hodin kontaktoval městskou policii na tísňové lince muž, který právě přicestoval autobusem z Pardubic a když vystoupil na Masarykově náměstí v Chrudimi, tak si povšiml, že z autobusu, který pokračoval k autobusovému nádraží, vytéká neznámá kapalina, pravděpodobně nafta. Hlídka vyjela na Masarykovo náměstí, kde nebyla olejová skvrna zaregistrována. Poté strážníci prověřili autobusové nádraží, včetně parkujících autobusů, ale uvedený dopravní prostředek ani olejové skvrny nebyly zaznamenány.

Před půl třetí požádala o příjezd hlídky pracovnice informační kanceláře na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády, neboť v prostoru jejich čekárny se nacházel podnapilý a zapáchající bezdomovec, který odmítal čekárnu opustit. Na uvedeném místě se nacházel podnapilý muž s bydlištěm v Nasavrkách, který hlídce uvedl, že nikam necestuje a v čekárně pouze přebývá. Při následné orientační dechové zkoušce na alkohol byla tomuto muži naměřena hodnota 3,75 promile alkoholu v dechu, proto byl služebním vozidlem převezen do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Převoz byl proveden služebním vozidlem a strážníci následně tohoto muže předali v pořádku personálu stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑