Události ze dne 10.10.2019

11.10.2019 10:38

V 10.18 hodin oznámila žena na linku 156, že v Lázeňské ulici nemůže vyjet s vozidlem, neboť ji zde blokuje jiné vozidlo. Hlídkou bylo na místě zjištěno, že se jeho řidič žádného přestupkového jednání nedopustil. Oznamovatelce se s vozidlem podařilo vyjet.

Krátce po půl dvanácté vyjížděla hlídka na Masarykovo náměstí, kde se mělo pod jedním z parkujících vozidel nacházet malé kotě. Strážníci po příjezdu na místo zjistili, že kotě se už nachází v prostoru motoru, odkud ho nebylo možné vyndat. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, který se dostavil na místo, a s jeho pomocí bylo kotě z motoru vyndáno. O opuštěné kotě projevila na místě zájem pracovnice jednoho z tamních obchodů, která si jej převzala do péče. V případě, že by se městské policii ozval majitel, kotě mu předá. Jednalo se o velmi malé černošedé kotě ve stáří okolo dvou měsíců. Prakticky k totožnému případu vyjížděli strážníci po půl deváté večerní, tentokrát mělo kotě vlézt k motoru vozidla parkujícího v ulici Na Ostrově. Hlídka společně s možným majitelem kotěte provedla kontrolu vozidla, ale v prostoru motoru nebylo slyšet žádné mňoukání ani pohyb. I v tomto případě byl zjištěn majitel vozidla, kterého se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Následnou kontrolou nebyly zjištěny žádné známky přítomnosti kotěte v motoru vozidla.

V 16.58 hodin oznámil pracovník ostrahy prodejny Billa, že v prodejně zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Šetřením na místě bylo zjištěno, že muž z Prachovic snědl v obchodě zboží v hodnotě 57 Kč, které poté nezaplatil. V průběhu jednání s hlídku začal být muž agresivní, proto mu byla strážníky přiložena služební pouta. Vzhledem k dosavadní minulosti muže si celý případ převzala k dořešení hlídka PČR.

V 17.41 hodin přijali strážníci oznámení o krádeži jízdního kola. Jak oznamovatelka uvedla, kolo měla uzamčené ve stojanu u vlakového nádraží. Strážníci případ zadokumentovali a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

V 06.22 hodin přijali strážníci oznámení o muži, který měl ležet na lavičce autobusové zastávky u místní nemocnice. V muži byl zjištěn občan s trvalým pobytem v Luži, který po jednání s hlídkou přislíbil, že zde již ležet nebude.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑