Události ze dne 10.11.2020

12.11.2020 10:35

Krátce po deváté hodině prověřovala hlídka oznámení o špatném parkování ve Fibichově ulici. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním sedmi výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

K dalšímu oznámení o špatném parkování vyjížděla hlídka po půl jedenácté, kdy mělo na náměstí U Vodárny parkovat vozidlo v pěší zóně. I zde byla za stěrač vozidla umístěna výzva.

V 13.11 hodin oznámil pracovník ostrahy prodejny Lidl, že v prodejně zadrželi osobu podezřelou z krádeže zboží. Strážníci na místě zjistili, že zde muž z Chrudimi odcizil zboží v hodnotě 2 776 Kč. Jelikož bylo následným šetřením zjištěno, že muž byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkovou trestnou činnost, převzala si celý případ Policie ČR. O necelou hodinu později vyjížděla hlídka opět k této prodejně, neboť zde bylo oznámeno, že na parkovišti se pohybuje bezdomovec, žebrající po kolemjdoucích peníze. Hlídka provedla kontrolu parkoviště a přilehlého okolí, žádný bezdomovec nebyl na místě zjištěn.

Po patnácté hodině přijali strážníci oznámení, v němž žena bydlící v Koželužské ulici uvedla, že její nezletilá dcera domů přivedla asi dvouletou dívku, jejíž matka prý odjela do Pardubic a holčičku jí předala na hlídání. S tímto však oznamovatelka nesouhlasila. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o dívku, která se svojí matkou bydlí v ulici Svatopluka Čecha. Následně se strážníci telefonicky spojili s matkou, která uvedla, že se skutečně nachází v Pardubicích a do Chrudimi se vrátí ihned, jakmile jí pojede nějaký autobus. K celé věci uvedla, že chtěla vzít dceru s sebou, ale nezletilá dcera oznamovatelky, se kterou se zná, se nabídla, že ji vezme domů, kde se o ni postará její matka. Žena se z Pardubic vrátila krátce před půl pátou a následně došlo k převzetí její dcery v domě oznamovatelky. Všichni přítomní byli hlídkou poučeni, že případ bude zadokumentován a následně bude předán k řešení Odboru sociálních věcí, konkrétně oddělení sociálně-právní ochrany dětí.

V 17.47 hodin oznámil občan na linku 156, že v domě v Revoluční č. p. 524 se na společné chodbě domu nachází injekční stříkačky. Na místě byla nalezena jedna injekční stříkačka, která byla umístěna do přepravního boxu a následně bude předána k odborné likvidaci.

Před půl osmou hodinou večerní řešili strážníci již třetí oznámení, týkající se špatného parkování. V ulici Na Šancích mělo u domu č. p. 1178 parkující vozidlo ztěžovat průjezd ostatních vozidel. Provedeným šetřením se podařilo zjistit a následně i kontaktovat řidičku vozidla, která se dostavila na místo a vozidlo přeparkovala. Přestupek s ní byl vyřešen na místě.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑