Události ze dne 10.1.2017

11.01.2017 10:01

V 9.16 hodin přijali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se měl pohybovat  Poděbradovou ulicí. Hlídka o chvíli později psa nalezla a odchytla. Poté byl převezen do chrudimského útulku, kde byl v pořádku předán personálu. Jednalo se o křížence většího vzrůstu, světle hnědé barvy bez jakýchkoli identifikačních prvků.

Ve 13.34 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Družstevní parkuje neoprávněně vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že vozidlo před příjezdem hlídky odjelo.

V 16.18 hodin vyjížděla hlídka do Revoluční ulice, kde měl dle oznámení obtěžovat ženu její bývalý přítel. Jak žena uvedla, opilý muž měl tlouct na dveře a domáhat se kontaktu s ní. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže s trvalým pobytem v Pardubicích. Po projednání věci byl z místa vykázán.

Opět na oznámení o neoprávněném parkování vozidel na místech vyhrazených pro osoby se zdravotním postižením vyjížděla hlídka po páté hodině odpolední, tentokrát na parkoviště v Havlíčkově ulici. Strážníci zde provedli kontrolu vyhrazených parkovacích míst, žádné přestupkové jednání nebylo zjištěno.

V 19.25 hodin oznámil muž výskyt podezřelého vozidla, které se mělo nacházet na komunikaci vedoucí z Chrudimi do Sobětuch, konkrétně v odstavném parkovacím pruhu určeném pro parkování nákladních vozidel. Jak oznamovatel uvedl, osobní vozidlo mělo zapnutá výstražná světla a nějaký muž se pohyboval okolo parkujícího nákladního vozidla v blízkosti nádrže na pohonné hmoty. Provedenou kontrolou zde bylo zjištěno parkování dvou nákladních vozidel. Žádné osoby ani parkující osobní vozidlo nebyly na místě nalezeny.

Kromě výše uvedených oznámení vyjížděla hlídka městské policie celkem třikrát k osobám, které použily nouzové tlačítko signálu v tísni. Ve všech případech se jednalo o situace, kdy museli strážníci osobám fyzicky pomoci vstát, neboť ty nebyly schopny se samy zvednout.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑