Události ze dne 10.4.2019

11.04.2019 12:36

V 14.39 přijali strážníci oznámení o ležícím muži, který se měl nacházet v blízkosti polikliniky na Palackého třídě. Strážníci o chvíli později zjistili, že se jedná o místního bezdomovce. Muž byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou z místa odešel.

Krátce po půl páté odpolední vyjížděla hlídka do restaurace ve Slatiňanech, kde se měl nacházet muž, který neměl na zaplacení útraty. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o chrudimského bezdomovce, jenž má trvalé bydliště v Chroustovicích. Muž provedl v restauraci útratu v hodnotě 250 Kč, na její zaplacení však neměl finanční hotovost. Strážníci tak muže převezli na služebnu městské policie, kde s ním byl celý případ zadokumentován.

V 18.47 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Dr. Václava Peška byl svědkem roztržky mezi jeho nevlastním otce a sousedem. Šetřením na místě bylo zjištěno, že došlo pouze ke slovní rozepři mezi těmito dvěma muži. Za přítomnosti hlídky se oba vzájemně omluvili a vysvětlili si daný problém.

Po devatenácté hodině přijala hlídka oznámení o volně pobíhajícím psovi rasy labrador, který se měl nacházet před obchodním domem Albert. Strážníci provedli kontrolu uvedeného místa a přilehlého okolí, pes nebyl nalezen.

Po půl jedenácté večerní prověřovali strážníci oznámení o rušení nočního klidu. Jak žena v oznámení uvedla, noční klid měl být rušen lidmi nacházejícími se Na Kopanici. V době příjezdu hlídky byl na místě klid, žádné osoby se zde nenacházely.

V 2.06 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení, že v ulici Škroupova vzali tři mladíci odpadovou trubku nacházející se u výkopu, následně do trubky měli kopat. Hlídka uvedenou trojici mužů nalezla, záhy bylo zjištěno, že se jednalo pouze o odřezek trubky, který jeden z mužů na místo vrátil. Přestupek s ním byl vyřešen na místě domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑