Události ze dne 10.5.2016

11.05.2016 10:56

V 8.46 hodin přijali strážníci oznámení o špatném parkování v ulici Pardubická, kde měla podle oznamovatelky stát vozidla na veřejné zeleni. Strážníci zde o chvíli později nalezli jediné vozidlo parkující na trávě. Posléze za jeho stěrač umístili výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 10.49 hodin prověřovala hlídka oznámení o výskytu mrtvého ježka na chodníku v ulici Václavská. Strážníci zde ježka nalezli, umístili ho přepravního pytle a následně předali k odborné likvidaci na veterinární kliniku.

Ve 20.12 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Čavisovská stojí na chodníku vozidlo. Strážníkům se na místě podařilo kontaktovat majitelku vozidla, která se dostavila k vozidlu a přeparkovala. Přestupek byl v tomto případě vyřešen domluvou.

Opět kvůli nesprávnému parkování vyjížděli strážníci po desáté hodině večerní, tentokrát do ulice Malecká. Zde mělo dle oznamovatele parkovat vozidlo před garáží. Po příjezdu nezjistila hlídka na uvedeném místě žádné přestupkové jednání.

Ve 2.55 hodin oznámila žena na linku 156, že slyší z bytu souseda volání o pomoc. Následně bylo zjištěno, že se jedná o byt muže, který využívá službu „Signál v tísni“. Jelikož strážníci v rámci této služby disponují klíči od bytů klientů této služby, mohli za pomoci klíčů otevřít byt a prověřit zdravotní stav muže. V bytě bylo zjištěno, že muž upadl na zem a má silné bolesti nohy. Tlačítko na přivolání pomoci nepoužil, jelikož ho neměl v tu chvíli u sebe. Vzhledem ke zdravotnímu stavu muže byla na místo přivolána RZS, která si zraněného převezla k dalším vyšetřením.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑