Události ze dne 10.7.2018

12.07.2018 09:51

Krátce před osmou hodinou ranní oznámil občan na linku 156, že na parkovišti za prodejnou Penny market v ulici Václavská se nachází vrak vozidla. Jak občan dále uvedl, mělo by se jednat o vozidlo značky Škoda. Hlídka na místě uvedené vozidlo skutečně nalezla. V následujících dnech bude provedeno šetření s cílem zjistit a kontaktovat jeho majitele.

K dalšímu případu odstaveného vozidla vyjížděli strážníci o hodinu později, tentokrát na čerpací stanici Mol, kde se mělo asi tři týdny nacházet vozidlo Renault Clio. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn majitel vozidla, který byl následně telefonicky kontaktován. Přislíbil, že vozidlo odstraní ještě týž den. Po páté hodině odpolední provedla hlídka kontrolu uvedené čerpací stanice, vozidlo se zde již nenacházelo.

V 9.50 hodin přijali strážníci oznámení, že v Tovární ulici je již od půl sedmé ranní zaparkovaný motocykl se dvěma přilbami. Jak oznamovatel uvedl, v blízkosti motocyklu se nikdo nenachází. I zde byl prostřednictvím lustrace zjištěn majitel motocyklu, toho se však nepodařilo žádným způsobem kontaktovat. Provedenou kontrolou okolo půl druhé odpolední bylo zjištěno, že motocykl se na místě již nenachází.

V 11.57 hodin oznámila obsluha restaurace v ulici Čs. armády, že zde mají problém s jedním z hostů. O chvíli později strážníci zjistili, že se jedná o místního bezdomovce, který byl z restaurace záhy vykázán.

Ve 14.51 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Obce Ležáků u domu č. p. 776 parkují vozidla na zeleni. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.

V 17.24 hodin požádala strážníky o pomoc zaměstnankyně domu s pečovatelskou službou v ulici Soukenická, kde jedna z klientek upadla na zem. Strážníci na místě pomohli ženu zvednout. Jelikož si pádem přivodila zranění hlavy, byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka převezla ženu k dalším vyšetřením.

Krátce po páté hodině ranní vyjížděli strážníci do místní části Topol, kde se měly v blízkosti hřbitova pohybovat ve vozovce ovce. Ve spolupráci s PČR byly ovce nalezeny a zahnány zpět do ohrady. Následně byl kontaktován jejich majitel, který přislíbil řádné zabezpečení poškozené ohrady.

V 5.50 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o parkování vozidla na vodorovném dopravním značení v ulici Dr. Peška. I zde bylo oznámení vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑