Události ze dne 10.8.2019

12.08.2019 19:11

V 7.57 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u obchodního centra v ulici SNP parkuje nákladní automobil v místě, kam mají tato vozidla dopravní značkou vjezd zakázán. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před půl jedenáctou byli strážníci přivoláni k restauraci v Poděbradově ulici, neboť tam občan odchytl volně pobíhajícího psa. Hlídka toto štěně německého ovčáka bez evidenční známky dopravila do útulku v Sečské ulici, kde je v pořádku umístila do předem připraveného kotce.

Ve 13.14 hodin kontaktoval městskou policii muž s tím, že u jedné ze slatiňanských restaurací zaregistroval nesprávně zaparkovaná vozidla. Hlídka se dvěma přítomnými řidiči vyřešila přestupky na místě a za stěrače dalších dvou automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Několik minut před šestnáctou hodinou vyjeli strážníci do Vlčnovské ulice, protože se tam měl pohybovat zřejmě opilý muž. Tento muž z Vlčnova byl orientován místem i časem, proto následně sám odešel.

V 18.57 hodin obdržela městská policie oznámení o nepřiměřeném hluku vycházejícím z lokality Janderova. Strážníci oznamovatelku poučili, že na tamním hřišti právě probíhá celodenní fotbalový turnaj a dále, že tato akce byla předem řádně ohlášena úřadu a vzhledem k denní době hlukem neruší noční klid. Toto sdělení vzala dotyčná žena na vědomí, přesto trvala na pořízení záznamu o události městskou policií, neboť hodlá v následující době vznést proti tam probíhající akci stížnost.

Přibližně o hodinu později byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, neboť tam pod jedním z balkónů panelového domu ležely odpadky a obyvatelé pojali podezření, že tam přespává bezdomovec. Hlídka na uvedeném, ani v okolí tohoto člověka nezaregistrovala, a to ani během následujících namátkových kontrol. Informace o rozházeném odpadu byla zanesena do knihy závad, aby byl v co nejkratší době uklizen.

Ve 21.53 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před jedním z domů v Opletalově ulici parkuje ve vjezdu na pozemek cizí automobil, jenž brání tamním obyvatelům ve vjetí s odtahovým vozidlem na dvůr. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak protiprávní jednání ze strany řidiče zaparkovaného automobilu neshledala. Tuto skutečnost vzala oznamovatelka na vědomí a vozidlo větších rozměrů zaparkovala na jiném místě.

Před půlnocí se na služebnu městské policie dostavil řidič, jenž během návštěvy pouti ztratil klíče od svého automobilu. Protože se obával jeho možného odcizení, požádal strážníky, zda by na jeho vozidlo, zaparkované v ulici Sladkovského nasadili TPZOV -  takzvanou botičku. Hlídka jeho žádosti vyhověla a dočasně kolo jeho automobilu uzamkla.

Deset minut po půlnoci kontaktovala strážníky obyvatelka ulice Přemysla Otakara s Tím, že její soused pravděpodobně odcizil ze společných prostor domu dvě velmi malá koťat, jež tam pobývala ve společnosti své matky. Hlídka se následně opakovaně pokusila dotyčného muže kontaktovat, avšak to se ani v jednom případě nepodařilo. Následující den oznamovatelka sdělila strážníkům, že obě koťata jsou v pořádku zpět u své matky, proto dalšího šetření této události nežádá.

V 01.16 hodin požádal telefonicky občan o příjezd městské policie do ulice Na Ostrově, jelikož tam mladíci stojící na chodníku rušili hovorem noční klid. Strážníci shledali tyto lidi polohlasně se bavící a čekající na příjezd vozidla taxislužby. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala.

Před druhou hodinou ranní byli strážníci přivoláni na Janderov, neboť hudba znějící z tamního hřiště rušila noční klid. Hlídka na uvedeném místě kontaktovala odpovědnou osobu, jež hudbu neprodleně vypnula. Po vyřešení přestupku strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑