Události ze dne 1.10.2019

02.10.2019 11:17

V 7.15 hodin obdržela městská policie stížnost na nesprávně zaparkované automobily, jež parkovaly v ulici Čs. armády v zákazu zastavení a komplikovaly tam provádění stavebních prací. Strážníci provedenou lustrací těchto vozidel zjistili jejich majitele a postupně je kontaktovali s žádostí, aby své automobily po vyřešení přestupku přeparkovali. Na jedno z vozidel, jehož majitele se nepodařilo kontaktovat, umístila hlídka výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po půl deváté byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde nesprávně parkovaly dva automobily. Hlídka za stěrač jednoho z nich umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a s řidičem druhého z vozidel vyřešila přestupek na místě.

V 10.08 hodin bylo oznámeno na linku 156, že před budovou pošty v ulici Na Ostrově parkují neoprávněně automobily na parkovacích místech vyhrazených pro služební vozidla pošty. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Přibližně o půl hodiny později kontaktovala městskou policii žena s tím, že u vchodu do budovy pošty na Resselově náměstí zaregistrovala sedícího bezdomovce. Hlídka tohoto muže orientovaného místem i časem vykázala.

Pět minut před polednem vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde se podle oznámení v budově tamní školy od ranních hodin pohybovalo malé kotě. Hlídka dle místní znalosti kontaktovala majitelku tohoto zvířete a ta je následně sama v budově odchytla.

Ve 12.48 hodin informovala městskou policii občanka, že v ulici Čs. armády parkují dva automobily v zákazu zastavení. Před příjezdem hlídky však tato vozidla odjela pryč.

Po šestnácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím linky 156, že v Pardubické ulici leží na vozovce sražená uhynulá kočka. Hlídka toto zvíře vyzvedla a následně je dopravila na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

O chvíli později byli strážníci přivoláni do Dostálovy ulice, neboť se tam pohybovala starší zmatená žena, jíž se prozatím ujali kolemjdoucí lidé. Protože tato žena z Přeloučska předložila hlídce lékařské zprávy, které měla při sobě, strážníci kontaktovali příslušného lékaře, jenž poté hlídce poskytl kontakt na osobu, která se o tuto ženu stará a žije s ní v jednom domě. Jakmile strážníci tuto paní kontaktovali, dostavila se na místo a starší ženu v pořádku převzala od hlídky do své péče.

Ve 20.11 hodin požádal telefonicky o spolupráci městskou policii operátor zdravotní záchranné služby, neboť bylo třeba prověřit oznámení muže, jenž uvedl, že právě sedí ve Štěpánkově ulici a z důvodu bolesti dolních končetin žádá o lékařskou pomoc. Hlídka tohoto člověka kontaktovala a po rozhovoru s ním přivolala lékaře. Ten po příjezdu dotyčného muže vyšetřil, avšak neshledal jeho zdravotní problémy natolik akutními, aby vyžadovaly jeho okamžitou hospitalizaci. Poté jej poučil, aby se na ošetření nohou dostavil do nemocnice sám, a to během ordinačních hodin.

Chvíli před dvacátou druhou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v prostoru čerpací stanice ve Slatiňanech dva muži vylezli na střechu pergoly, kde dělají hluk. Při příjezdu strážníků bylo na uvedeném místě ticho a na střeše stavby se nikdo nenacházel. Dva muži, kteří postávali opodál, připustili, že se chvílemi možná bavili hlasitě, na pergolu však nelezli. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala a odjela.

Před šestou hodinou ranní vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Malecké ulice, protože tam automobil parkoval v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑