Události ze dne 11.2.2016

12.02.2016 08:43

V 7.09 hodin oznámil občan, že v ulici Novoměstská u prodejny potravin stojí nákladní vozidlo, které zde zásobuje. Vozidlo má sklopenou rampu, která není označená, a vozidlo tak ohrožuje bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu. Strážníci na místě jednali s řidičem vozidla, hlídkou byl poučen o nutnosti vybavit nákladní rampu vozidla předepsanými bezpečnostními prvky. Řidič přislíbil okamžitou nápravu.

V 11.02 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že na křižovatce mezi Rabštejnskou Lhotou a Sobětuchami volně pobíhá pes rasy pitbull. Před příjezdem hlídky volal oznamovatel na městskou policii znovu a uvedl, že psa si již odchytl jeho majitel.

Po půl druhé odpolední přijali strážníci oznámení o tom, že v ulici Hálkova stojí vozidlo Peugeot, v jehož dveřích jsou ponechány klíče. Strážníci na místě provedli šetření, majitele vozidla se nepodařilo kontaktovat. Vozidlo bylo proto hlídkou uzamčeno a klíče byly uloženy na služebně městské policie. Majiteli byl o této skutečnosti ponechán vzkaz za stěračem vozidla.

Ve 13.51 hodin prověřovali strážníci oznámení o parkování vozidel na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením v ulici Čáslavská. Hlídka vyřešila oznámení umístěním dvou výzev pro nepřítomné řidiče vozidla.

Ve 13.59 hodin vyjížděli strážníci opět na oznámení o špatném parkování, tentokrát do ulice Pobřežní. Zde hlídka zaregistrovala celkem čtyři špatně parkující vozidla, na které byly vzápětí umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.25 hodin požádal operační důstojník Policie ČR o spolupráci při zajištění dopravní nehody, která se stala na kruhovém objezdu u obchodního domu Kaufland. Strážníci zde usměrňovali provoz do příjezdu Policie ČR.

V 18.40 hodin oznámil občan na linku 156, že na silničním obchvatu někdo lije na projíždějící vozidla nějakou tekutinu, zřejmě vodu. Strážníci provedli důslednou kontrolu po celé délce obchvatu, žádné takové jednání nebylo zaregistrováno.

Před osmou hodinou večerní prověřovali strážníci oznámení o nebezpečném parkování nákladního vozidla v ulici Gorkého. Strážníci v uvedené ulici vozidlo skutečně nalezli. To stálo částečně na chodníku, průjezdnost komunikace byla zachována. Jelikož se na místě nenacházel majitel vozidla, vyřešili strážníci přestupek umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče.

V 20.30 hodin zjistili strážníci při obchůzkové činnosti v ulici Tovární, že na břehu řeky je vyhozené větší množství odpadu. Strážníci na místě pořídili fotodokumentaci a po zadokumentování bude podezření ze založení černé skládky předáno přílišnému správnímu orgánu k dořešení.

V 3.15 hodin přijala městská policie oznámení o tom, že ve Slatiňanech se pohybuje podezřelé vozidlo jedoucí velmi pomalou rychlostí. Z vozidla několikrát vystoupila osoba, která zašla mezi domy a po chvíli opět nastoupila do vozidla. Dle oznamovatele se mělo jednat o vozidlo Volkswagen s polskou poznávací značkou. Strážníci provedli důkladnou kontrolu města, vozidlo odpovídající popisu nebylo nalezeno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑