Události ze dne 11.6.2016

13.06.2016 12:48

V 9.06 hodin oznámil na lince 156 občan, že v nákupním vozíku před supermarketem v ulici SNP nalezl peněženku s doklady a finančním obnosem. Hlídka na místě peněženku od nálezce převzala a podle obsahu peněženky zjistila totožnost jejího majitele, který žije v obci Kočí. Následným šetřením se podařilo strážníkům získat telefonnický kontakt na jeho souseda, který přislíbil, že o nálezu peněženky souseda vyrozumí. V odpoledních hodinách se pak majitel peněženky dostavil na služebnu městské policie, kde si svou peněženku i s obsahem převzal.

Před polednem se na strážníky telefonicky obrátila operátorka ZZS Pardubického kraje, která požádala strážníky o asistenci při výjezdu sanitního vozu do Čáslavské ulice, kde se v prostoru autobusové zastávky nachází ležící muž. V ležící osobě byl zjištěn muž z Prachovic, který byl v mírně podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem. Jelikož dotyčný muž lékařské vyšetření opakovaně odmítl, osádka záchranné služby z místa odjela. Nakonec se na místo dostavila mužova přítelkyně, která jej odvezla domů.

Po poledni přijali strážníci na tísňové lince oznámení od pracovníka CSSP, který uvedl, že se nachází u bytu svého klienta ve Fibichově ulici, který mu nedokáže otevřít dveře, neboť doma upadl a nedokáže vstát. Muž je při vědomí a komunikuje. Při příjezdu hlídky byla na uvedeném místě přítomna sociální pracovnice, která uvedla, že se již pokusila telefonicky obvolat kontaktní osoby, ale s negativním výsledkem. Na místo byl tedy přivolán HZS Pardubického kraje, jenž provedl otevření dveří, aby se k ležícímu muži dostali přivolaní zdravotníci. Ti následně muže převezli na vyšetření do nemocnice.

Ve 12.57 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení, ve kterém občan upozornil strážníky na muže s culíkem, který u Borzny žebrá peníze a alkohol. Hlídka prověřila nejen uvedené místo, ale i široké okolí, avšak muž uvedeného popisu nebyl nikde zaregistrován.

Krátce po čtvrt na tři odpoledne byli strážníci telefonicky přivoláni do ulice Palackého, neboť v telefonickém oznámení místní bezdomovec sdělil, že jej v prostoru autobusové zastávky slovně napadá jeho známá, taktéž bezdomovkyně. Na uvedené místo se dostavila hlídka, která zjistila, že mezi osobami došlo ke vzájemnému slovnímu napadání. Vzhledem k tomu, že muž i žena byli viditelně pod vlivem alkoholu, byli vyzváni, aby se po vystřízlivění dostavili na služebnu městské policie, kde bude celá věc zadokumentována a šetřena. Poté oba v pořádku z místa odešli.

Před osmnáctou hodinou vyjela hlídka do Pardubické ulice, kde se podle telefonického oznámení od občana nachází od ranních hodin automobil zaparkovaný na chodníku. Následnou lustrací se hlídce podařilo zjistit majitele uvedeného vozidla, který sdělil, že má na vozidle poruchu. Hlídka muže poučila, jak vozidlo v takovém případě řádně označit a kde je třeba takovou událost oznámit. Vzápětí majitel vše potřebné učinil a strážníci po vyřešení přestupku z místa odjeli.

Ve 21.44 hodin bylo anonymně oznámeno na lince 156, že směrem od kasáren v ulici Obce Ležáků do Slatiňan jde po silnici opilý muž, který silně vrávorá do vozovky. Jakmile hlídka tohoto muže dostihla, vyšlo najevo, že není pod vlivem alkoholu. Jelikož tento chodec nebyl řádně vidět, protože neužil reflexní prvky na oděvu při chůzi mimo obec, byla mu uložena bloková pokuta.

Několik minut po čtvrt na jedenáct obdrželi strážníci na tísňové lince anonymní oznámení, že z restaurace na Palackého třídě hraje hlasitá hudba. Jelikož hlídka po příjezdu na místo žádnou hudbu z restaurace neslyšela, setrvala na místě několik minut, ale žádné rušení nočního klidu nebylo v daném místě zaznamenáno.

Krátce po půlnoci vyjeli strážníci do Slatiňan, a to na základě telefonického oznámení  muže ze Škrovádu, který je rušen hlasitou hudbou z konkrétní chaty ve Slatiňanech. V okolí uvedené chaty hlídka nezaznamenala žádné rušení nočního klidu a žádnou hudbu nebylo slyšet. Hlídka zde hovořila s mužem, který uvedl, že v uvedené chatě probíhala svatební oslava, která již byla zakončena. Při následném průjezdu hlídky Škrovádem strážníci zaregistrovali, že v jedné z tamních restaurací dosud probíhá jiná svatební oslava a zároveň v okolí této restaurace byla slyšet hudba, která zněla otevřenými okny. Po zeslabení hudby a uzavření oken, aby nebyl nikdo rušen, hlídka vyřešila celou věc domluvou. Po čtvrt na dvě opětovně kontaktoval MP oznamovatel, a to s dotazem, zda hlídka již zkontrolovala okolí chaty uvedené v jeho prvním oznámení. Se sdělením operátora MKS, že v okolí uvedené chaty byl zaznamenán naprostý klid, oznamovatel nesouhlasil. Na místo byla tedy opět vyslána hlídka, jež žádnou hudbu neslyšela. Celá akce byla již ukončena a uvnitř probíhalo sklízení aparatury. Po tomto zjištění hlídka odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑