Události ze dne 11.6.2018

12.06.2018 08:41

Před osmou hodinou ranní vyjížděla hlídka k oznámení o volně pobíhajícím psovi. Jak oznamovatel uvedl, pes se měl nacházet u sjezdu z obchvatu nedaleko místní části Vestec. Hlídka provedla kontrolu uvedeného místa a přilehlého okolí a pes byl spatřen, jak utíká směrem k obci Topol. Vzhledem k plachosti psa nebyl však možný jeho odchyt.

Ve 12.05 hodin oznámil muž na linku 156, že na autobusové zastávce na Tyršově náměstí sedí žena, která zde kouří cigarety. Když ženu upozornil, aby šla kouřit mimo prostor zastávky, začala mu sprostě nadávat. Strážníci o chvíli později na místě zjistili, že žena se na autobusové zastávce ani v jejím okolí již nenachází.

O dvacet minut později prověřovali strážníci oznámení o údajně podezřelém muži, který měl v jednom z domů ve Střelecké ulici kontaktovat ženu s dotazem, zda jsou doma rodiče. Žena mu odpověděla, že nikoli, a muž následně odešel. Provedenou kontrolou uvedené ulice a přilehlého okolí nebyl žádný podezřelý muž nalezen.

Krátce před dvanáctou hodinou se na městskou policii obrátila žena s tím, že k ní do zaměstnání přišel jí neznámý muž, který sdělil, že mu její syn dluží peníze. Následně ji měl začít vulgárně nadávat a vyhrožovat fyzickým napadením. Strážníci na místě celý případ zadokumentovali a spisový materiál bude předán k dořešení na přestupkovou komisi.  

V 17.27 hodin oznámila žena na linku 156, že v ulici Pod Kopcem parkuje před její garáží vozidlo souseda. Na její výtky prý muž nereagoval. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že vozidlo bylo již přeparkováno.

V 17.40 hodin vyjížděla hlídka k druhému oznámení o volném pobíhání psa. Tentokrát se měl pes pohybovat ve Škroupově ulici. Strážníci zde psa – křížence německého ovčáka – odchytli a následně jej převezli do chrudimského útulku, kde byl v pořádku umístěn do kotce.

Okolo sedmé hodiny večerní vyjížděli strážníci do Malecké ulice, kde se měl u jedné z garáží nacházet vysypaný domovní odpad. Strážníci na uvedeném místě znečištění skutečně nalezli. Následující den bude informován odpovědný pracovník technických služeb s žádostí o úklid daného místa.

V 21.23 hodin oznámil muž na linku 156 krádež spodního prádla, ke které mělo dojít v ulici Dr. V. Peška. Jak oznamovatel hlídce na místě uvedl, spodní prádlo – jedna podprsenka a troje kalhotky – odcizila neznámá osoba z balkónu přízemního bytu. Strážníci případ zadokumentovali a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.  

Dvě minuty před třetí hodinou ranní požádal operační důstojník Policie ČR strážníky o spolupráci při řešení oznámené rvačky u restaurace v Havlíčkově ulici. Na místo se neprodleně dostavila dvoučlenná hlídka městské policie, která postupovala dle pokynů policistů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑