Události ze dne 11.6.2020

15.06.2020 16:05

Po osmé hodině ranní vyjeli strážníci do Poděbradovy ulice, kde měl u tamního supermarketu na parkovacím místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy stát automobil bez příslušného označení. Kolemjdoucí muž jeho řidiče na tuto skutečnost upozornil, avšak ten jeho slov nedbal, slovně jej odbyl a odešel do prodejny nakupovat. Hlídka po příjezdu na uvedeném místě oznamovatele nezaregistrovala. Protože všechna vyhrazená parkovací místa byla neobsazená, strážníci odjeli.

V 8.48 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ve Smetanově ulici u trafostanice někdo odložil pytel s odpadem. Oznámení dále obsahovalo informaci o dvou vyvrácených obrubnících, a to v okružních křižovatkách v Čáslavské ulici a Na Bídě. Strážníci tato místa prověřili a následně učinili zápis do knihy závad o odloženém odpadu i o obrubnících v okružní křižovatce v Čáslavské ulici, aby došlo k rychlé nápravě. Poškození obrubníků Na Bídě hlídka nezaregistrovala.

Před půl desátou byli strážníci přivoláni do Akátové ulice, neboť tam parkovaly automobily na chodníku. Hlídka za stěrače těchto tří vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 10.00 hodin upozornila městskou policii občanka na nesprávně zaparkovaný automobil, jenž stál ve Škroupově ulici neoprávněně na vyhrazeném parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy. Strážníci po příjezdu obdrželi informaci od oznamovatelky o tom, že uvedený automobil před jejich příjezdem odjel pryč a parkovací místo tak bylo uvolněno. Hlídka po tomto sdělení odjela.

Před polednem vyjeli strážníci do Čáslavské ulice k manželskému páru, jelikož muž měl činit své ženě schválnosti. Oznamovatelka přítomné hlídce po příjezdu sdělila, že jsou s manželem v rozvodovém řízení, avšak stále žijí ve společné domácnosti a jejich majetek dosud nebyl rozdělen. Strážníci ženu i jejího manžela poučili, jak mohou v celé věci postupovat. Protiprávní jednání hlídka v tomto případě neshledala.

O několik minut později bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v administrativní budově v Městském parku se na chodbě srocují bezdomovci, kteří odmítají budovu opustit a chovají se nevhodně. Strážníci je zastihli na odchodu před uvedeným domem. Tyto tři osoby uvedly, že mají povoleno uvnitř zmíněné budovy dobíjet své mobilní telefony, což právě učinily. Hlídka je řádně poučila o dodržování zásad slušného chování. Tito lidé poté odešli.

Ve 13.36 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v ulici U Parku se zdržuje několik bezdomovců, již se tam nevhodně chovají. Hlídka tyto osoby po příjezdu z místa vykázala.

Před patnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do Jiráskovy ulice ve Slatiňanech, protože tam parkoval automobil na zeleni. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve stejnou dobu oznámila na linku 156 obyvatelka Jabloňové ulice, že někdo poškodil boční zpětné zrcátko jejího automobilu. Strážníci událost zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi, případně předají k šetření PČR, pokud způsobená škoda, již majitelka vozidla prozatím nedokázala odhadnout, přesáhne částku pět tisíc korun.

V 16.34 hodin obdržela městská policie informaci o vzájemném fyzickém napadání mezi bezdomovci, k němuž docházelo v parku Republiky. Vzhledem k vytížení hlídky byla v tomto případě požádána o spolupráci Policie ČR, jež na uvedené místo vyslala policisty. Ti celou událost vyřešili na místě.

O několik minut později vyjeli strážníci na Tyršovo náměstí, kde na plot Michalského parku někdo vyvěsil reklamní banner. Hlídka kontaktovala příslušného úředníka městského úřadu, aby zjistila, zda umístění tohoto reklamního materiálu bylo řádně povoleno, či nikoli. Jelikož vyšlo najevo, že se v tomto případě jedná o protiprávní jednání, strážníci se pokusili kontaktovat majitele banneru, avšak neúspěšně. Přestože tuto reklamu z plotu neznámá osoba následně odstranila, celá věc bude předmětem dalšího šetření.

V 17.10 hodin bylo telefonicky oznámeno městské policii, že v ulici Víta Nejedlého se nachází zraněný havran. Hlídka toto zvíře odchytla a dopravila na služebnu na Resselově náměstí, kde je převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

Pět minut nato byli strážníci přivoláni do Družstevní ulice, kde měl cizí nesprávně zaparkovaný automobil stát přímo ve vjezdu na soukromý pozemek. Hlídka na místě shledala, že řidič uvedeného vozidla se protiprávního jednání nedopustil. Strážníkům se po určité době podařilo kontaktovat majitele automobilu, jenž přislíbil, že zařídí přeparkování svého vozidla.

Po dvacáté hodině se na městskou policii obrátil majitel místního autobazaru s tím, že jemu známý bezdomovec se pokusil poškodit jeho reklamní tabuli. Strážníci oznamovatele kontaktovali a ten přítomné hlídce sdělil, že zmíněný člověk bez domova jeho reklamu nijak nepoškodil a strážníky že přivolal z preventivních důvodů. Jelikož dotyčný muž se v okolí autobazaru nenacházel a majitel dalšího šetření nežádal, hlídka odjela.

Ve 21.10 hodin oznámil na linku 156 občan, že v Čáslavské ulici poškodil jeho vozidlo jemu známý muž. Strážníci tohoto podezřelého člověka zastihli na tamním parkovišti. Po chvíli se ke strážníkům dostavili policisté společně s poškozeným majitelem automobilu, jenž uvedl, že přítomný člověk poškodil kapotu jeho automobilu mačetou. Po tomto sdělení příslušníci PČR podezřelého muže zajistili a celou událost převzali k šetření.

O několik minut později vyjeli strážníci do Štěpánkovy ulice, protože v tamní restauraci jeden z hostů při sobě neměl dostatečnou finanční hotovost k zaplacení útraty. Hlídka zjistila totožnost muže a poté ji poskytla obsluze podniku, neboť měla na tomto zjištění právní zájem.

Ve 23.34 hodin obdržel operátor městské policie tísňový signál od místního obyvatele, jenž potřeboval pomoc. Do místa jeho bydliště vyjela hlídka, která jej doma zastihla po pádu ležícího na zemi v přítomnosti manželky, která mu sama nedokázala pomoci vstát. Strážníci tohoto člověka vyzvedli nezraněného a uložili jej na lůžko, kde setrval v péči své ženy.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑