Události ze dne 11.8.2018

13.08.2018 15:24

V 7.50 hodin byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, kde žena zaregistrovala vyvracející se smrk. Protože hrozilo nebezpečí jeho pádu na stezku pro chodce a cyklisty, byl přivolán HZS, jenž po konzultaci hlídky s příslušnou pracovnicí městského úřadu tento strom porazil. K jeho následnému odstranění dojde během dne 13. srpna.

Před třináctou hodinou se na služebnu městské policie dostavila občanka v doprovodu zdravotníků zajišťujících probíhající pouť a předala strážníkům malého chlapce, který se na pouti ztratil svým rodičům. Hlídka informaci o ztraceném dítěti nechala vyhlásit na Resselově náměstí pomocí mikrofonu u jedné z atrakcí a následně městskou policii kontaktovala chlapcova matka, jež syna právě hledala. Chlapec jí byl poté v pořádku předán.

Před půl desátou oznámila na linku 156 pracovnice hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, že do jejich prodejny přišel podnapilý agresivní zákazník, jenž odmítl hypermarket opustit. Strážníci po příjezdu v uvedené prodejně tohoto muže nezastihli, neboť ten podle sdělení pracovníka ostrahy hypermarketu odešel neznámo kam. Hlídka poté prověřila okolí prodejny, ale tohoto muže nikde nezaregistrovala.

Ve 22.11 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde občan zaregistroval podnapilého muže, jenž upadl a způsobil si odřeninu hlavy. Než se hlídce podařilo přijet na uvedené místo, muž pokračoval v chůzi a ve Škroupově ulici opět upadl na zem. Protože byl silně podnapilý a na čele měl krvácející tržnou ránu, strážníci jej ošetřili a přivolali RZS, jež rozhodla o jeho převozu do nemocnice. Protože se v tu chvíli muž začal chovat agresivně, hlídka asistovala při jeho převozu sanitním vozem. Po provedeném ošetření muže v nemocnici strážníci odjeli, neboť jejich přítomnost již nebyla zapotřebí.

Před dvacátou třetí hodinou kontaktoval městskou policii obyvatel Pobřežní ulice s tím, že jeden ze stánků s občerstvením na chrudimské pouti má chladící agregát natočen směrem do jeho ulice a hlasitý zvuk ruší tamní obyvatele. Oznamovatel požádal, zda by bylo možné toto zařízení natočit jiným směrem. Strážníci ověřili, že provozovatel stánku řádně zaplatil příslušný poplatek za prodejní místo a také, že má povolený provoz do jedné hodiny ranní. Jeho majitel následně uvedl, že agregát bohužel nelze pootočit jiným směrem, ovšem jeho provoz ukončí již o půlnoci.

Minutu po jedné hodině ranní oznámil občan na linku 156, že na hřišti v Markovicích se pravděpodobně koná nějaká oslava a hluk, jenž odtud vychází, ruší noční klid. Na uvedeném hřišti strážníci zastihli skupinu šesti osob, jež se vzájemně bavily. Žádná hudba tam nehrála. Hlídka tyto lidi poučila a poté odjela.

O devět minut později byli strážníci přivoláni do Vestce, kde u tamní ubytovny docházelo k rušení nočního klidu. Hlídka při příjezdu na uvedeném místě nikoho nezastihla a všude byl klid.

Chvíli poté se na služebnu městské policie dostavila mladá žena, jež přišla odevzdat mobilní telefon, který nalezla na Resselově náměstí. Hlídka tento nález předala do oddělení ztrát a nálezů městského úřadu.

V 01.21 hodin strážníci vyjeli do sídliště Na Větrníku, protože z tamního bytu lidé slyšeli manželskou hádku a křik. Hlídka kontaktovala obyvatele tohoto bytu, kteří uvedli, že mezi nimi došlo k partnerské rozepři. Protože přítomná žena žádala o příjezd Policie ČR, byla na místo přivolána její hlídka. Po jejím příjezdu však žena odmítla cokoli řešit a ničeho nežádala. Po tomto sdělení strážníci i policisté odjeli.

Přibližně o dvacet minut později informovala městskou policii občanka o hluku, jenž vycházel z bytu v jednom z domů v Pardubické ulici. Před příjezdem na uvedenou adresu oznamovatelka kontaktovala městskou policii s tím, že v domě je již klid, neboť obyvatelé uvedeného bytu odešli pryč.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑