Události ze dne 11.9.2020

14.09.2020 15:59

V 9.07 hodin oznámil občan na linku 156, že mu někdo poškodil pneumatiky u vozidla, které měl zaparkované v ulici Víta Nejedlého. Strážníci na místě zjistili, že u vozidla byly propíchnuty obě zadní pneumatiky. Majitel vozidla byl poučen o dalším možném postupu, kdy poté uvedl, že prozatím nechce celou událost dokumentovat.

Krátce po půl jedenácté vyjížděla hlídka na bývalou plochou dráhu, kde měli nějací mladíci pokřikovat na žáky, kteří zde měli hodinu tělocviku. Na místě bylo zjištěno celkem pět mladíků, kteří strážníkům shodně uvedli, že se bavili pouze mezi sebou, a to možná hlasitěji, než je obvyklé. To, že by křičeli na cvičící žáky, odmítli. Po jednání s hlídkou z místa odešli.

V 12.36 hodin přijali strážníci oznámení, v němž občan uvedl, že v zahrádkářské kolonii Podhůra dochází k vypouštění splaškové vody do tamního rybníčku. Mělo zde dojít také k úhynu ryb. Na místo se spolu se strážníky dostavil pracovník Odboru životního prostředí, který si celý případ zadokumentoval a s oznamovatelem se domluvil na dalším postupu v této věci.

Po patnácté hodině prověřovala hlídka oznámení na nevhodné chování bezdomovců u obchodního domu Tesco. Bezdomovci zde měli obtěžovat zákazníky obchodu pokřikováním a žebráním. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že bezdomovci již místo opustili a odešli neznámo kam.

V 22.59 hodin přijal operační důstojník oznámení o rušení nočního klidu. Hlasitá hudba měla vycházet z restaurace v Novoměstské ulici. Strážníci na místě zjistili, že před provozovnou je umístěn reproduktor, z kterého je hudba puštěna. Po jednání s provozovatelem restaurace, kdy byl poučen o době nočního klidu, byla hudba vypnuta. Na místě byl poté již klid.

Před jednou hodinou ranní řešila hlídka slovní rozepři mezi několika mladými muži, kteří svým hlasitým projevem měli rušit noční klid. Spor mezi nimi vznikl ohledně vysypaného sáčku chipsů. Mladíci se za přítomnosti hlídky domluvili na úhradě vzniklé škody a následně místo opustili.

V 5.05 hodin bylo na městskou policii telefonicky oznámeno údajné fyzické napadení muže v Široké ulici. Strážníci v uvedené ulici nalezli muže se zraněním hlavy, který byl pod vlivem alkoholu. Strážníkům uvedl, že si nepamatuje, jak k jeho zranění došlo, zda byl napaden či upadl na zem sám. Dále odmítl s hlídkou komunikovat. Vzhledem k charakteru zranění byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka muže převezla k dalším vyšetřením. Následný postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑