Události ze dne 12.12.2016

13.12.2016 15:24

Po třinácté hodině upozornila strážníky na lince 156 občanka, že v ulici Na Ostrově u výjezdu z parkoviště u panelového domu je umístěné dopravní zrcadlo, které pravděpodobně poryv větru otočil tak, že v současné době není v tomto zrcadle vidět přijíždějící vozidlo. Hlídka oznámení prověřila a poté o zjištěných skutečnostech informovala technické služby, které zjednají nápravu.

V 14.15 hodin obdrželi strážníci ústní oznámení od ženy o vyvráceném náboženském kříži, který se nachází v křižovatce ulic Václavská a Vlčnovská. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o dřevěný kříž umístěný na travnaté ploše. Tento kříž byl u země ztrouchnivělý, takže vlivem povětrnostních podmínek došlo k jeho vyvrácení, kdy se kříž při pádu opřel o nedaleký strom. Strážníci pomocí pásky s nápisem vyznačili prostor, do kterého je vstup osob zakázán, aby se předešlo možnému zranění kolemjdoucích. Jelikož bylo třeba zjistit majitele kříže, který má povinnost nebezpečí odstranit, požádala hlídka o spolupráci Odbor investic Městského úřadu v Chrudimi. Následně vyšlo najevo, že tento dřevěný kříž nemá svého majitele, proto se celé věci ujme Odbor školství, kultury, sportu a památkové péče, který učiní potřebná opatření, aby ke zranění osob nedošlo.

Přesně o půl čtvrté požádal telefonicky o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR z důvodu vytížení vlastních hlídek, a to při prověření oznámení, že si v kolejišti poblíž hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové hraje skupinka dětí, která hází kameny. Hlídka na místě zastihla pět chlapců, které z místa vykázala. Zároveň o události informovala jejich zákonné zástupce.

V 00.49 hodin byli strážníci prostřednictvím tísňové linky přivoláni do sídliště Na Větrníku, kde před konkrétním domem postávala hlučná mládež. Při příjezdu hlídky se na uvedeném místě nikdo nenacházel. Protiprávní jednání strážníci nezaznamenali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2018, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑