Události ze dne 12.2.2018

13.02.2018 09:39

Celkem pětkrát vyjížděli strážníci v průběhu pondělního dne k oznámení, že v lokalitě mezi Chrudimí a obcí Topol, potažmo Vlčnovem se vyskytuje volně pobíhající pes, který ohrožuje bezpečnost silničního provozu. V jednom případě byl viděn taktéž u ZŠ Dr. Malíka. Mělo se jednat o psa rasy stafordširský teriér. I přesto, že byl strážníky v uvedených lokalitách několikrát spatřen, nepodařilo se jej z důvodu jeho plachosti běžnými způsoby odchytit. Proto byl na místo přivolán strážník proškolený k použití narkotizační pušky. O několik desítek minut později byl pes částečně uspán a poté odchycen. Následně byl převezen do chrudimského útulku, kde byl předán personálu.

Ve 14.03 hodin přijali strážníci oznámení o nepovoleném prodeji zboží na parkovišti u obchodních domů Albert a Kaufland. Provedenou kontrolou nebylo však žádné takové jednání zjištěno.

Ihned poté se hlídka přesunula do prodejny Lidl, kde se měl před budovou nacházet jeden z místních bezdomovců, který zde měl obtěžovat zákazníky prodejny. Strážníci na místě muže nalezli, po projednání věci byl z místa vykázán.

V 15.39 hodin oznámil pracovník ostrahy obchodního domu Albert zadržení osoby podezřelé z krádeže zboží. Na místě bylo zjištěno, že strážníkům dobře známý bezdomovec z Chroustovic odcizil v obchodě lahev alkoholu v hodnotě 99,90 Kč. Celý případ byl zadokumentován a následně bude postoupen k dořešení na přestupkovou komisi.

Krátce před pátou hodinou odpolední vyjížděla hlídka k případu špatného parkování na Palackého třídě. Zde mělo u domu čp. 62 parkovat vozidlo na místě vyhrazeném pro osoby se zdravotním postižením. K vozidlu se vzápětí dostavil řidič, který ihned přeparkoval. Z důvodu neúplného dopravního značení nebyl přestupek řešen uložením pokuty. Strážníci o věci uvědomí příslušný odbor městského úřadu.

V 17.31 a poté v 19.25 hodin přijali strážníci oznámení o výskytu kočky, která se nachází v korytu řeky na nábřeží Karla Čapka. V obou případech byla na místo přivolána jednotka HZS, která se pokusila kočku odchytit. To se však nezdařilo, neboť kočka v obou případech utekla do blízké odpadní roury.

V 19.33 hodin oznámila žena na linku 156, že do jednoho z bytů v Revoluční ulici se dobývá cizí osoba. Jak oznamovatelka dále uvedla, muž, který v bytě bydlí, se zde dlouhodobě nezdržuje. Strážníci na místě zjistili, že do bytu vstupovala žena, která s nájemníkem v bytě bydlí a od bytu má klíče. Jelikož se jedná o byt ve vlastnictví města a tímto jednáním došlo k porušení nájemní smlouvy, byl celý případ zadokumentován a následně bude předán věcně příslušnému odboru městského úřadu.

Po půl deváté večerní vyjížděli strážníci do Slatiňan, kde se měl na Starém náměstí pohybovat podezřelý muž, který údajně nahlížel do oken domů. Jak oznamovatelka uvedla, toto se děje opakovaně a v případě, že někdo vyjde z domu, muž vždy uteče. Strážníci provedli kontrolu náměstí a přilehlých ulic, žádný podezřelý muž nebyl spatřen.

Krátce po páté hodině ranní přijal operační důstojník městské policie oznámení, že u bankomatu České spořitelny na Palackého třídě leží bezdomovec. I tentokrát se jednalo o bezdomovce z Chroustovic, který byl po příjezdu hlídky z místa vykázán. O chvíli později kvůli stejnému muži vyjížděli strážníci znovu, tentokrát se nacházel v domě v Rooseveltově ulici. I odtud byl hlídkou vykázán.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑