Události ze dne 12.3.2019

13.03.2019 13:23

V 7.55 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Strojařů nesprávně zaparkovaný automobil komplikuje jízdu autobusům. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po deváté hodině byli strážníci přivoláni na parkoviště v Průmyslové ulici, kde občan zaregistroval nesprávně zaparkované automobily. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před čtvrt na jednu bylo městské policii oznámeno, že ve Střelecké ulici volně pobíhá pes většího vzrůstu. Jakmile strážníci toto zvíře odchytli, dostavila se k nim jeho majitelka a po vyřešení přestupku psa odvedla domů.

Přibližně o deset minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na Palackého třídu, kde bývalý přítel oznamovatelky odmítal opustit její automobil. Hlídka s ním po příjezdu na uvedené místo promluvila a poučila jej. Muž následně vozidlo opustil.

Ve 14.05 hodin kontaktovala městskou policii obyvatelka ulice Dr. Václava Peška s tím, že jejich dům prochází neznámý muž, ptá se na jeho obyvatele a tvrdí, že dodávky energií nenabízí. Hlídka v budově ani v jejím okolí tohoto podezřelého člověka nezastihla.

Před dvacátou hodinou požádala telefonicky o příjezd strážníků do Fibichovy ulice obyvatelka tamního panelového domu, protože někdo zazvonil na její zvonek a následně klepal na její dveře a ona se bála. Při příjezdu hlídky se u dveří bytu ani na chodbě domu nikdo nenacházel. Strážníci po rozhovoru s oznamovatelkou odjeli.

Přesně ve 21 hodin požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení obyvatelky Palackého třídy, kterou navštívil její vnuk, jenž žádal peníze, jídlo a odmítal byt opustit. Hlídka po příjezdu na místo na žádost ženy vyzvala dospělého vnuka, aby její byt opustil. Toto mladý muž dobrovolně učinil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑