Události ze dne 12.5.2016

13.05.2016 09:58

Krátce před devátou hodinou byli strážníci telefonicky přivoláni do Švermovy ulice, neboť  zde byla podle oznámení na linku 156 zhoršená průjezdnost kvůli vozidlům stavby. Hlídka na místě zjistila, že celá situace vznikla z důvodu skládání stavebního materiálu. Přestupkové jednání nebylo shledáno a po vyložení stavebního materiálu se průjezdnost v uvedené ulici obnovila.

Po deváté hodině ranní se na strážníky obrátila prostřednictvím linky 156 žena, která má zahrádku na Podhůře. Jelikož má problémy se svými sousedy, kteří dělají schválnosti, žádala o příjezd hlídky. Strážníci následně jednali s oznamovatelkou i s jejími sousedy. Všechny zúčastněné osoby byly v dané věci náležitě poučeny a celá událost byla protentokrát vyřešena domluvou.

V 15.09 hodin bylo oznámeno, že u novostaveb v Medlešicích volně pobíhají dva psi. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu i široké okolí, ale volně pobíhající psi nebyli zaregistrováni.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci do ulice Čavisovská, kde se podle oznámení na lince 156 nachází automobil zaparkovaný na chodníku. Hlídce se podařilo kontaktovat majitelku uvedeného vozidla, která po vyřešení přestupku automobil přeparkovala.

Ve 22.12 hodin obdrželi strážníci oznámení, ve kterém uvedl občan, že v ulici Dr. Václava Peška leží podnapilý muž. Jednalo se o muže z Chrudimska, který byl viditelně pod vlivem alkoholu a nebyl orientován místem, ani časem. Muž nebyl schopen se podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol, proto byl převezen na lékařské vyšetření do chrudimské nemocnice. Zde službu konající lékař rozhodl o jeho převezení a následném umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Jelikož se muž začal chovat agresivně a snažil se napadat hlídku, museli strážníci použít donucovací prostředky, včetně služebních pout. Personálu záchytné stanice byl muž předán v pořádku před půlnocí.

O půl jedné ráno bylo na linku 156 anonymně oznámeno, že u čerpací stanice v ulici Obce Ležáků stojí vozidlo, jehož řidič je v podnapilém stavu. Strážníci na místě prověřili oznámení a následně předali zjištěné skutečnosti hlídce OO PČR, která si převzala celou věc k řešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑