Události ze dne 12.8.2020

13.08.2020 15:58

Před osmou hodinou ranní upozornil městskou policii řidič na to, že v křižovatce ulic Malecká a Družstevní je delší dobu zamlžené dopravní zrcadlo, jež řidičům neumožňuje dostatečný výhled do uvedené křižovatky. Hlídka tento nedostatek zanesla do knihy závad, aby toto zrcadlo co nejdříve opět mohlo sloužit řidičům.

V 8.59 hodin byli strážníci přivoláni na náměstí U Vodárny, kde parkovaly automobily neoprávněně v pěší zóně a komplikovaly tam projetí nákladnímu vozidlu, jedoucímu do sídla tamní firmy. Hlídka na uvedeném místě shledala pět stojících vozidel, která v provozu nikterak nebránila. Jelikož příslušné dopravní značky byly zarostlé veřejnou zelení a pro řidiče byly nečitelné, strážníci za stěrače těchto vozidel tentokrát neumístili výzvy pro nepřítomné řidiče a o nutnosti ostříhání veřejné zeleně učinili zápis do knihy závad.

Čtyři minuty před třináctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Přemysla Otakara mají obyvatelé tamního bytového domu v oknech umístěné reproduktory, z nichž pouští hlasitou hudbu do ulice, a na upozornění sousedů, že je ruší, nedbají. Strážníci prověřili uvedenou budovu, avšak reproduktory v oknech ani znějící hudbu nezaregistrovali.

Ve 13.35 hodin vyjeli strážníci do ulice U Parku, kde havaroval osobní automobil, jehož řidič předtím projížděl Městským parkem, kde stylem jízdy budil dojem, že řídí vozidlo pod vlivem alkoholu. Při příjezdu hlídky se u tohoto automobilu již nacházeli přivolaní policisté a celou událost šetřili. Dotyčného řidiče vzhledem k akutním zdravotním problémům, jež způsobily jeho havárii, převzala do péče Zdravotní záchranná služba.

Ráno po půl sedmé bylo oznámeno na tísňovou linku, že v Tovární ulici vběhl do budovy vrátnice tamní firmy volně pobíhající pes. Strážníci tohoto německého ovčáka bez identifikačních znaků dopravili do útulku v Sečské ulici, kde jej v pořádku umístili do připraveného kotce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑