Události ze dne 13.10.2016

14.10.2016 11:01

Před půl dvanáctou dopoledne obdržela městská policie telefonické oznámení, že v supermarketu v ulici SNP došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel muž s bydlištěm v Mostě, který byl podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Přestože se tento muž ke svému jednání doznal, strážníci celou událost pouze zadokumentovali a následně bude celý spisový materiál předán přestupkové komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení, neboť vyšlo najevo, že uvedený muž se přestupkového jednání dopouští opakovaně.

O několik minut později požádal na lince 156 o příjezd strážníků do ulice U Vodárny občan, který tam zaregistroval zaparkovaný automobil, jenž porušoval dopravní značku zákaz zastavení. Hlídka na uvedeném místě umístila na nesprávně zaparkované vozidlo výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 17.33 hodin telefonicky oznámila občanka, že ve Střeleckém parku se tři volně pobíhající psi pokusili napadnout jejího psa. Když volné pobíhání vytkla majiteli těchto psů, který stál opodál, tak jí vynadal. V majiteli psů byl zjištěn muž s trvalým bydlištěm v Pardubicích, který byl silně agresivní a snažil se přítomnou hlídku napadnout. Z tohoto důvodu museli strážníci použít donucovacích prostředků, včetně služebních pout. Poté byla na místo přivolána druhá hlídka, která odchytla tři volně pobíhající psy a převezla je do útulku v Sečské ulici. Agresivní muž byl převezen do chrudimské nemocnice, kde byla provedena orientační dechová zkouška na alkohol, při které byla muži naměřena hodnota 1,96 promile alkoholu v dechu. Po vyšetření muže službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do domácího léčení. Celá událost byla zadokumentována a následně bude postoupena přestupkové komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

Po osmnácté hodině vyjeli strážníci do Radoušovy ulice, kde se podle anonymního oznámení nacházela nesprávně zaparkovaná vozidla. Hlídka tam zaregistrovala jeden takto zaparkovaný automobil, za jehož stěrač byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑