Události ze dne 13.1.2017

16.01.2017 12:25

Přesně o půl dvanácté obdrželi strážníci telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu poblíž střední školy v Čáslavské ulici. Provedenou lustrací byl zjištěn majitel tohoto vozidla, který uvedl, že svůj automobil zapůjčil dceři, kterou bude ihned kontaktovat. V zápětí se na místo dostavila mladá žena, která po vyřešení dopravního přestupku zapůjčené vozidlo přeparkovala.

Po půl jedné se na městskou policii telefonicky obrátila žena, která z mostu v Radoušově ulici zaregistrovala v řece uhynulou kachnu. Protože se mrtvé zvíře nacházelo na nepřístupném místě, byl na místo přivolán HZS, kterému se podařilo tuto kachnu vyzvednout. Po telefonické konzultaci s veterinárním lékařem bylo zvíře uloženo do přepravního vaku a služebním vozidlem městské policie převezeno na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

V 18.38 hodin oznámil na linku 156 občan, že v sídlišti U Stadionu se poblíž konkrétního domu nacházejí automobily parkující na zeleni. O několik minut později od tohoto muže následovalo další telefonické oznámení, kde tentokrát strážníky upozornil na nesprávně zaparkované vozidlo na Borzně, jež stálo na chodníku. Hlídka na uvedené automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před devatenáctou hodinou byli strážníci telefonicky přivoláni do Škroupovy ulice, kde parkovalo několik vozidel na chodníku. Hlídka na místě shledala tři nesprávně zaparkované automobily, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Několik minut před dvacátou hodinou vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Novoměstské ulice, neboť na budově Katastrálního úřadu někdo rozbil skleněnou okenní tabulku. Hlídka vyrozuměla zástupce ředitele úřadu, který rozbité okno zajistil. Celá událost byla strážníky zadokumentována a bude šetřena.

Ráno v 6.18 hodin městská policie přijala telefonické oznámení od pracovnice chrudimské nemocnice, která požádala o příjezd strážníků, protože v suterénu budovy spal bezdomovec. Hlídka místního muže bez domova probudila a následně z místa vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑