Události ze dne 13.2.2016

15.02.2016 12:11

Ve 13.48 hodin oznámil zaměstnanec obchodního domu Tesco, že na příjezdové komunikaci k nákladové rampě neoprávněně stojí nákladní vozidla. Strážníci na místě zjistili celkem šest neoprávněně parkujících vozidel, na které byly umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

Opět kvůli špatnému parkování vyjížděli strážníci před půl třetí odpolední, tentokrát do ulice Čavisovská, kde mělo dle oznámení stát vozidlo na chodníku. Hlídka na místě jednala s majitelkou vozidla, se kterou byl přestupek vyřešen uložením blokové pokuty.

V 15.25 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Malecká je na dětském hřišti skupinka mladých lidí, kteří jsou hluční, sprostě nadávají a popíjejí alkohol. Hlídka na místě zjistila celkem 8 dětí, které dělaly na dětském hřišti nepořádek. Na výzvu strážníků po sobě odhozené odpadky uklidily. Strážníci zároveň zjistili, že u odpadkového koše se nachází láhev od tvrdého alkoholu. Jelikož měli podezření, že láhev vypily přítomné děti, byla u nich provedena dechová zkouška. U jednoho z nezletilých chlapců bylo naměřeno 0,64 promile alkoholu. U ostatních dětí byla zkouška negativní. Nezletilý chlapec na dotaz strážníků, kdo mu alkohol podal, uvedl, že to byl kamarád, který z místa odešel společně s další kamarádkou. Šetřením na místě bylo zjištěno bydliště tohoto chlapce, který se navíc po chvíli na místo vrátil se svou matkou a s kamarádkou, se kterou předtím odešel. I u těchto dětí byla následně provedena dechová zkouška, jejíž výsledek byl pozitivní. U chlapce bylo naměřeno 0,33 promile a u dívky 1,13 promile alkoholu. Děti byly následně předány zákonným zástupcům. Následným šetřením bylo zjištěno, že mladík mladší 18 let zakoupil alkohol v prodejně v ulici Na Šancích. Zde bylo jednáno s majitelkou prodejny, která se k prodeji alkoholu doznala. Celá věc bude po zadokumentování předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení.

Po páté hodině odpolední strážníci prověřovali oznámení o muži ležícím na autobusové zastávce v místní části Topol. Hlídka na místě nalezla muže s trvalým pobytem v Rosicích u Chrasti. Muž byl orientován místem i časem, nejevil známky opilosti, hlídce uvedl, že na zastávce pouze odpočívá. S tímto zjištěním strážníci z místa odjeli.

V 0.45 hodin přijali strážníci oznámení, že v baru v Poděbradově ulici je podnapilý muž, který zde usnul a nelze ho probudit. Strážníci v uvedeném baru muže skutečně nalezli, jednalo se o chrudimského občana. Provedenou dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 3,20 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že muž nebyl schopen samostatné chůze, byl převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž po druhé hodině ranní v pořádku předán personálu záchytné stanice.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑