Události ze dne 13.6.2016

14.06.2016 12:24

V 8.05 hodin oznámil na linku 156 pracovník technických služeb, že v ulici Bohuslava Martinů znemožňují dvě zaparkovaná vozidla odvoz domovního odpadu. Strážníci o chvíli později na místě zjistili, že jedno vozidlo již odjelo. Na druhé byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Na oznámení o špatném parkování vyjížděli strážníci také před desátou hodinou dopolední, tentokrát do ulice SNP, kde měla za Family centrem stát nákladní vozidla v místě, kam je vjezd těmto vozidlům zakázán. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním dvou výzev za stěrače vozidel.

V 11.06 hodin přijali strážníci oznámení o výskytu zraněného havrana, který se měl pohybovat na Školním náměstí. Strážníci na uvedeném místě havrana nalezli, umístili jej do přepravní klece a převezli na služebnu městské policie, kde si ho po předchozí telefonické domluvě převzal pracovník záchranné stanice Pasíčka.

Ve 14.20 hodin se na městskou policii obrátil občan bydlící v ulici Přemysla Otakara a oznámil, že mají v domě problém s nájemníkem, který na společné chodbě odložil nepotřebné věci a přes opětovné upozornění je odmítal uklidit. Oznamovatel věci odklidil a následně mu bylo jejich majitelem vyhrožováno. Strážníci na místě hovořili s nájemníkem, který věci na chodbě odložil. Ten přislíbil, že je odklidí do svého sklepa.

Na oznámení o podomních prodejcích, nabízejících změnu dodavatele energií, vyjížděli strážníci po čtvrté hodině odpolední do ulice Na Větrníku. Zde hlídka kontaktovala dva muže podezřelé z porušení nařízení města, které zakazuje tuto formu podomního prodeje. Celá věc byla na místě zadokumentována a následně bude předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

V 19.01 hodin přijali strážníci oznámení o muži ležícím u prodejny Penny Market v ulici Obce Ležáků. V muži byl o chvíli později zjištěn bezdomovec s trvalým pobytem ve Skutči. Jelikož byl po probuzení orientován místem i časem, mohl po projednání věci z místa odejít.

Hlučná mládež obtěžovala po jedenácté hodině večerní obyvatele ulice ČSA. Dle oznamovatelky se měli mladíci, sedící na autobusové zastávce, velmi hlasitě bavit. Strážníci skupinku čtyř mladíků nalezli, ti uvedli, že se pouze polohlasně bavili. Následně byli hlídkou poučeni o době nočního klidu a z místa poté odešli.    


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑