Události ze dne 13.8.2016

15.08.2016 13:23

V 9.41 hodin oznámil telefonicky občan, že v ulici Tyršova ve Slatiňanech došlo u jednoho z domů k rozbití vchodových dveří. Šetřením na místě bylo zjištěno, že dveře rozbil muž s trvalým pobytem v Horním Jelení, který se nacházel na místě. Muž byl v silně podnapilém stavu, dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 3,25 promile alkoholu. Vzhledem k těmto skutečnostem byl muž převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu a umístění na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž v pořádku předán personálu v 11.10 hodin.

Ve 12.40 hodin přijali strážníci oznámení o muži ležícím na poli za Chrudimí směr Kočí. Hlídka muže nalezla, byl orientován místem i časem, bez zjevných zranění, schopen samostatné chůze. Po projednání věci z místa odešel do obce Kočí, kde má trvalé bydliště.

Ve 20.55 hodin zaznamenal operační důstojník městské policie na městském kamerovém systému podivné parkování vozidla značky Alfa Romeo na parkovišti na Borzně - vozidlo stálo bezprostředně za vozidlem značky Škoda Fabia. Jelikož zde bylo podezření na střet těchto vozidel, byla na místo vyslána hlídka strážníků. Ti na místě zjistili, že vozidlo Alfa Romeo samovolně najelo do vozidla Škoda Fabia. Jeho majitel se následně dostavil na místo a odmítal se strážníky věc řešit. Těm nezbylo nic jiného, než zavolat policisty ze skupiny dopravních nehod, kteří si celý případ převzali.

Ve 23.39 hodin oznámil muž na linku 156, že byl se svými známými svědkem toho, jak neznámý muž rozbil vchodové dveře u domu v Havlíčkově ulici. Po příjezdu hlídky na místo sdělil oznamovatel strážníkům, že viděl u dveří domu muže, který nejprve zvonil na zvonek a telefonoval. Poté slyšel řinčení skla. Muž následně vstoupil do domu a dle rozsvícených pater pokračoval do třetího patra, kde s největší pravděpodobností vstoupil do jednoho z bytů. Strážníci se pokusili muže nalézt, v bytě však nikdo neotvíral. Celá věc bude řešena a další postup bude odvislý od výsledku provedených šetření.

V 0.25 hodin prověřovali strážníci oznámení o hlasité hudbě, která měla vycházet ze hřiště na Janderově. Hlídka na místě zjistila, že zde probíhá ohlášená akce, která však měla skončit úderem půlnoci. Odpovědná osoba ihned hudební produkci ukončila. Na místě byl nadále klid.

Ve 4.32 hodin vyjížděli strážníci do ulice Slovenská, kde měl na chodníku ležet mladík. Provedenou kontrolou nebyla žádná ležící osoba nalezena.

Další oznámení o hlasité hudbě vycházející z Janderova řešili strážníci po půl páté ranní. Tentokrát však hudba nevycházela ze hřiště, nýbrž ze soukromé oslavy, která se konala v blízkosti Janderova. I zde byla hudba ihned vypnuta, přestupek byl s odpovědnou osobou řešen domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑