Události ze dne 13.8.2018

15.08.2018 12:30

V 9.23 hodin obdržela městská policie informaci od občana, jenž v silničním příkopu u Rabštejnku zaregistroval zraněnou srnu. Operátor městské policie následně kontaktoval člena příslušného mysliveckého sdružení, jenž poté zvíře převzal.

Po desáté hodině oznámila na linku 156 žena, že na silnici mezi Heřmanovým Městcem a obcí Bylany leží větší kusy železa. Tato informace byla telefonicky předána operačnímu důstojníkovi PČR, jenž učinil potřebné kroky.

Před šestnáctou hodinou se na služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavil místní obyvatel, jenž na silnici v nedaleké obci nalezl peněženku s doklady a finanční hotovostí. Strážníci tento nález převzali a poté kontaktovali jeho majitelku, jež se dostavila do Chrudimi a svoji peněženku i s několika tisíci korunami v hotovosti vyzvedla.

V 16.59 byli strážníci přivoláni na autobusovou zastávku Na Šancích, kde cestující žena nalezla peněženku s doklady. Hlídka následně tento nález předala v místě bydliště jeho majiteli z Chrudimi.

Po půl sedmé vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Družstevní ulice, neboť se u tamní autobusové zastávky nacházelo odložené a nezajištěné jízdní kolo. Hlídka toto oznámení na místě prověřila, avšak uvedený dopravní prostředek tam nezaregistrovala.

Hodinu po půlnoci bylo na linku 156 oznámeno, že v chatové kolonii na Podhůře dochází k rušení nočního klidu křikem, jenž vychází z konkrétní parcely. Strážníci po příjezdu jednali s odpovědnou osobou, jež uvedla, že tam s kamarády grilují. Po vyřešení přestupku hlídka odjela a parta mladých lidí se přemístila do budovy, aby již nikoho nerušila.

Krátce před třetí hodinou ranní byli strážníci přivoláni na autobusovou zastávku Na Větrníku, protože tam hlasitě křičel neznámý muž. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že přítomný podnapilý mladík z Chrudimi tuto zastávku poškodil. Provedenou orientační dechovou zkouškou byla mladému muži naměřena hodnota 2,73 promile alkoholu. Vzhledem k jeho stupňující se agresivitě byli strážníci nuceni použít donucovacích prostředků a na jeho horní končetiny přiložili služební pouta. Poté byl mladík převezen služebním vozidlem na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam byl následně převezen hlídkou a v pořádku předán personálu stanice. Jeho řádění na autobusové zastávce bylo zadokumentováno a spisový materiál bude postoupen přestupkové komisi při MěÚ v Chrudimi k dořešení.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑