Události ze dne 14.10.2016

17.10.2016 12:40

Po osmé hodině ranní oznámila na linku 156 občanka, že na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády se volně pohyboval pes bílé barvy, který nejprve běhal mezi stanovišti autobusu a poté odběhl směrem do Škroupovy ulice. Strážníci zjistili, že se jedná o psa plemene foxteriér, kterého se jim podařilo odchytnout až v ulici Vrchlického. Jelikož měl pes na obojku připevněnou evidenční známku, převezla jej hlídka služebním vozidlem k jeho majiteli, kterému bylo zvíře po vyřešení přestupku v pořádku předáno.

Krátce před čtvrt na devět telefonicky upozornil strážníky občan na špatnou průjezdnost Lázeňské ulice. Hlídka uvedenou ulici prověřila se zjištěním, že průjezdnost je zachována.

V 11.06 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že v zálivu před muzeem v Široké ulici parkují neoprávněně vozidla. Hlídka na čtyři automobily, které vjely do uvedeného místa a porušily tak dopravní značení, umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. Průjezdnost v daném místě byla zachována.

Před polednem požádala telefonicky o příjezd strážníků pracovnice ostrahy supermarketu na Palackého třídě, neboť v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Na místě se nacházel muž s bydlištěm v Hlinsku, který se přítomné hlídce doznal, že úmyslně pronesl přes pokladní zónu bez zaplacení zboží ukryté v kapse. Za přestupek proti majetku uložili strážníci muži blokovou pokutu.

Ve 14.56 hodin se na městskou policii obrátil občan s oznámením, že V Blehovsku se již delší dobu nachází zaparkované osobní vozidlo a komplikuje tak průjezd velkým nákladním automobilům, které tudy zajíždějí do tamních firem. Lustrací se strážníkům podařilo zjistit majitelku zaparkovaného vozidla, která uvedla, že její automobil je na uvedeném místě zaparkován z důvodu technické závady, a přislíbila, že její vozidlo bude v nejbližších dnech z místa odtaženo. Toto sdělení strážníci v nadcházejících dnech na místě ověří.

Odpoledne ve tři čtvrtě na pět obdržela městská policie telefonické oznámení, že ve Střelecké ulici volně pobíhá větší pes černobílé barvy. Hlídka následně prověřila zmíněnou ulici i přilehlé okolí, avšak s negativním výsledkem.

Před půl šestou se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátila žena, jejíž dcera na cyklostezce do Slatiňan právě zaregistrovala volně pobíhajícího psa tmavé barvy, který se nacházel poblíž potravinářského závodu na Janderově. Hlídka prověřila uvedené místo i celou cyklostezku, ale volně pobíhající pes nebyl nikde zaregistrován.

Po osmnácté hodině oznámil na linku 156 občan, že v Revoluční ulici se právě nachází automobil zaparkovaný na chodníku. Na uvedeném místě se nacházela dvě nesprávně zaparkovaná vozidla, za jejichž stěrače hlídka umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 21.09 hodin strážníci během hlídkové činnosti zaregistrovali, že při průjezdu nadměrného nákladu městem došlo na kruhovém objezdu u nemocnice k poškození lampy veřejného osvětlení. Na místo byla přivolána hlídka SDN PČR, která převzala celou věc k řešení.

Třináct minut po půlnoci kontaktoval telefonicky městskou policii obyvatel Hradištní ulice s tím, že zde dochází k rušení nočního klidu hlasitou hudbou, která vychází z konkrétního bytu. Hlídka následně jednala s obyvatelem tohoto bytu, který sdělil, že právě slaví s kamarádem narození dítěte. Muž okamžitě hudbu vypnul a přislíbil, že k dalšímu rušení nočního klidu nedojde. Strážníci vyřešili celou věc protentokrát domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑