Události ze dne 14.11.2020

16.11.2020 13:54

Krátce před půl jednou prověřovali strážníci oznámení o parkování vozidla na chodníku ve  Filištínské ulici. Na místě bylo jednáno s řidičem, se kterým byl přestupek řešen na místě domluvou.

O hodinu později vyjížděla hlídka na Palackého třídu, kde měla být dle oznamovatele otevřena provozovna nehtového studia. Šetřením na místě bylo zjištěno, že provozovna je pro zákazníky uzavřena. Majitel zde pouze zaléval květiny a z důvodu větrání měl otevřené vchodové dveře.

V 15.10 hodin oznámil občan na linku 156, že u obchodního domu Albert má po parkovišti chodit muž, který zde žádá po kolemjdoucích finanční hotovost v rámci sbírky na tělesně postižené osoby. Oznamovatel uvedl také popis tohoto muže. Hlídka provedla kontrolu uvedeného parkoviště a následně i prostranství před ostatními obchodními centry, muž odpovídající popisu však nebyl nalezen.

V 17.25 hodin požádal strážníky o pomoc občan, který uvedl, že se nachází ve Škroupově ulici u bytu své bývalé přítelkyně, od které se stěhuje, a ta mu nechce vydat jeho věci. Mezi bývalými partnery nebyla na místě shoda ohledně vlastnictví některých věcí. Po poučení oba uvedli, že si věci předají následující den, kdy se v klidu domluví.

Před půl osmou večerní vyjížděli strážníci na základě žádosti operačního důstojníka PČR do Slatiňan, kde měl v ulici Palackého ležet opilý muž. Strážníci zde nalezli muže ze Slatiňan, který jevil známky silné opilosti. Vedle něho leželo jízdní kolo. Dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 3,2 promile alkoholu. Jízdní kolo bylo předáno matce muže v místě bydliště, opilý muž byl poté převezen do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho hospitalizaci.

Krátce před třetí hodinou ranní pomáhali strážníci v Domě s pečovatelskou službou v Soukenické ulici, a to se zvednutím klienta, který upadl na zem. Strážníci muže zvedli ze země a uložili zpět do postele. Muž neměl žádná viditelná zranění, možnost lékařského vyšetření odmítl.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑