Události ze dne 1.4.2016

04.04.2016 10:58

V 8.44 hodin telefonicky oznámila žena strážníkům, že u jednoho z domů v Husově ulici stojí špatně zaparkovaná vozidla. Hlídka na uvedeném místě zjistila jeden nesprávně zaparkovaný automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před půl jedenáctou dopolední učinil na lince 156 oznámení občan, který uvedl, že v Dašické ulici se poblíž prodejny stavebnin otáčí polský kamion, který porazil dopravní značku. Strážníci zde však žádný nákladní automobil nezaznamenali. Při následné kontrole dopravního značení v uvedené ulici nebylo žádné poškození shledáno.

Po půl čtvrté odpolední přijali strážníci na lince 156 oznámení, ve kterém oznámil muž, že v Medlešicích u zámku volně pobíhal pes, kterého se mu podařilo odchytit. Hlídka si následně od oznamovatele tohoto křížence středního vzrůstu s evidenční známkou převzala a předala jej jeho majiteli, který žije v Medlešicích.

V 18 hodin vyjeli strážníci do Malecké ulice, kde podle oznámení na lince 156 leží dva opilci na chodníku. Na uvedeném místě hlídka zjistila, že se jedná o dvojici mužů z Chrudimi. Jeden z mužů byl orientován místem i časem, proto mohl pokračovat v cestě. Druhý muž však nebyl schopen samostatné chůze a nebyl orientován místem, ani časem, proto byla u tohoto muže provedena orientační dechová zkouška na alkohol, při které byla tomuto muži naměřena hodnota 4,09 promile alkoholu v dechu. Při následném lékařském vyšetření v chrudimské nemocnici službu konající lékař rozhodl o převozu a následném umístění tohoto muže do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kde byl muž po dvacáté hodině strážníky předán personálu stanice.

Před půl osmou večerní oznámil na lince 156 muž, že v Havlíčkově ulici parkuje vozidlo, které má stažené zadní okénko a řidič tohoto vozidla se nikde poblíž nenachází. Hlídce, která se dostavila k vozidlu, se podařilo kontaktovat jeho majitele, který uvedl, že tento automobil má momentálně zapůjčen jeho kamarád, kterého o události okamžitě vyrozumí. Po chvíli se na místo dostavil řidič, který vozidlo zajistil.

Ve 20.27 hodin vyjela hlídka opět do Havlíčkovy ulice, kde se podle telefonického oznámení na lince 156 v prodejně potravin nachází Romové, kteří se chovají podezřele a možná kradou zboží. V uvedené prodejně strážníci zjistili, že skupinka mladých osob již obchod opustila a odešla neznámo kam. Při následné prověrce okolí prodejny se podařilo hlídce kontaktovat jednoho mladíka z uvedené skupinky, který při sobě žádné zboží z uvedené prodejny neměl. Přestupkové jednání nebylo shledáno.

O půl deváté večer oznámila na lince 156 žena, že parkuje své vozidlo na parkovišti na Palackého třídě a jiný zaparkovaný automobil jí brání ve výjezdu z parkoviště. Strážníkům se podařilo kontaktovat majitelku nesprávně zaparkovaného automobilu, která se následně dostavila k vozidlu a po vyřešení přestupku svůj automobil okamžitě přeparkovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑