Události ze dne 1.4.2020

02.04.2020 18:22

Před jedenáctou hodinou dopolední vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště U Stadionu, protože obyvateli tamního domu a jeho rodině měla bezdůvodně nadávat jejich sousedka. Hlídka po příjezdu jednala se všemi zúčastněnými osobami a poučila je. Tito lidé si poté událost vzájemně vyříkali a dalšího šetření po strážnících nežádali.

Přesně o půl dvanácté kontaktovala městskou policii majitelka chaty na Podhůře, která se předešlého dne domluvila se svým sousedem, že na jeho pozemek může vyvézt vykopanou hlínu. Když to následující den učinila, byl vůči ní soused hrubý a uvedl, že na svém pozemku její hlínu nechce. Strážníci tohoto muže kontaktovali, aby zjistili skutečný stav věci. Dotyčný člověk uvedl, že s uložením hlíny z pozemku sousedky souhlasil, avšak následně shledal, že kvalita této zeminy neodpovídá jeho představě, proto vyzval chatařku, aby svou hlínu z jeho pozemku odstranila. Poté se obě strany vzájemně domluvily na dalším postupu a žena přislíbila, že hlínu z pozemku souseda odstraní.

V 16.40 hodin oznámil městské policii občan, že ve Filištínské ulici odchytl volně pobíhající štěně. Hlídka toto zvíře převzala a dopravila je do útulku v Sečské ulici, kde bylo v pořádku umístěno do připraveného kotce.

Před devatenáctou hodinou byli strážníci přivoláni do ulice Na Kopanici, neboť se tam nacházela skupina mladých lidí bez zakrytých úst a nosu, již poslouchali hlasitou hudbu. Při příjezdu hlídky měli tito lidé na obličejích řádně nasazené ochranné roušky a seděli ve dvojicích v dostatečné vzdálenosti od sebe. Poté, co byli strážníky řádně poučeni, vstali a odešli.

V 19.07 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že u jednoho z autobusových stanovišť na autobusovém nádraží v ulici Čs. armády běhají dva mladíci po střeše. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak na uvedeném místě ani v okolí tyto osoby nezaregistrovala.

Krátce po dvacáté druhé hodině požádal strážníky o pomoc řidič nákladního automobilu, neboť jeho vozidlo se vzhledem k technické závadě stalo v ulici Dr. Milady Horákové nepojízdným a bylo třeba je řádně označit jako překážku v silničním provozu. Hlídka kontaktovala příslušného správce komunikace, jenž prostřednictvím servisní firmy zajistil řádné označení tohoto nákladního automobilu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑