Události ze dne 14.7.2020

15.07.2020 09:37

Přesně v 8.00 hodin oznámila městské policii operátorka tísňové linky 112, že místní obyvatelka zaregistrovala v ulici Bohuslava Martinů malého osamoceného zajíce. Hlídka toto mládě vyzvedla a dopravila na služebnu, kde je po telefonické domluvě převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

O devět minut později se obrátil na strážníky se žádostí o pomoc pracovník technických služeb, neboť jeho kolegové se chystali obnovit vodorovné dopravní značení na jednom z místních parkovišť, avšak tuto činnost jim komplikoval cizí zaparkovaný automobil. Hlídka provedenou lustrací tohoto vozidla zjistila jeho majitele a kontaktovala jej. Dotyčný muž o chvíli později svůj automobil přeparkoval.

V 8.56 hodin bylo oznámeno na linku 156, že ze staveniště poblíž hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové zní příliš hlasitá hudba. Hlídka na uvedeném místě vyhledala stavbyvedoucího, jenž hudbu ztlumil.

Po deváté hodině vyjeli strážníci na Palackého třídu, kde před pobočkou peněžního ústavu ležel na lavičce pomočený bezdomovec. Hlídka tohoto obyvatele Slatiňan z místa vykázala, orientovaného místem i časem.

V 10.46 hodin kontaktoval městskou policii řidič, jenž nemohl vyjet vozidlem z parkovacího místa před zdravotnickým zařízením, neboť mu v tom bránil cizí nesprávně zaparkovaný automobil. Po příjezdu strážníků se tomuto muži podařilo z parkovacího místa vyjet a za stěrač nesprávně stojícího vozidla hlídka umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Přibližně o půl hodiny později byli strážníci přivoláni do Slatiňan, protože tam v jednom z domů došlo k pádu jeho obyvatelky a přítomná pečovatelka jí sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka tuto ženu vyzvedla po pádu nezraněnou a ponechala ji v péči přítomné pracovnice.

V 15.19 hodin upozornil městskou policii občan, že na venkovní zahrádce restaurace v ulici Čs. partyzánů si ustlal bezdomovec. Hlídka dotyčného muže po probuzení vykázala, orientovaného místem i časem.

Krátce po šestnácté hodině učinila občanka prostřednictvím tísňové linky oznámení o ležící ženě, jež se nacházela na trávě u kostela sv. Kateřiny. Tato místem i časem orientovaná žena přítomné hlídce uvedla, že si tam pouze chvíli odpočinula a poté sama odešla pryč.

V 19.59 hodin vyjeli strážníci do Pardubické ulice, kde měl na vozovce volně pobíhat jezevčík. Hlídce se uvedené zvíře nepodařilo pro jeho plachost odchytit, avšak vzápětí se na místo dostavila jeho majitelka, která po vyřešení přestupku se strážníky svého psa v pořádku odvedla.

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že z restaurace v Malecké ulici utekl jeden z hostů bez zaplacení útraty. Hlídka provedla kontrolu okolí tohoto podniku, avšak muže, jehož popis měla k dispozici, nikde nezaregistrovala. Následující den, až bude podle personálu k dispozici kamerový záznam z restaurace, kde je podezřelý muž zachycen, bude událost zadokumentována a dořešena.

Ve 22.30 hodin strážníci během hlídkové činnosti v ulicích města zaregistrovali na vozovce ve strojírenském areálu v Průmyslové ulici ležící mobilní telefon. Strážníci tento přístroj vyzvedli a prozatím jej převzali do úschovy s tím, že ráno mobilní telefon odevzdají do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi. Asi o hodinu později na tento přístroj umístěný na služebně volala jeho majitelka ze Sobětuch, které byl následně telefon hlídkou vydán.

Patnáct minut po dvacáté třetí hodině byli strážníci přivoláni k supermarketu na Palackého třídě, kde měla hlasitě křičet neznámá žena. Hlídka na uvedeném místě zastihla místní podnapilou obyvatelku, jež uvedla, že cestou na schodech upadla a udeřila se do hlavy. Jelikož tato žena měla závratě a špatně se jí dýchalo, byla na místo přivolána RZS, jež po příjezdu tuto občanku převzala do péče a dopravila na vyšetření do nemocnice.

Před jednou hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že v Novoměstské ulici ruší noční klid hosté tamní restaurace. Strážníci tyto lidi kontaktovali. Přítomné osoby uvedly, že nejsou hosty uvedené restaurace, nikdo z personálu je neobsluhuje a jedná se pouze o soukromou oslavu. Po vyřešení přestupku s hlídkou byla tato oslava ukončena a její účastníci se rozešli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑