Události ze dne 14.9.2016

15.09.2016 09:08

V 7.00 hodin přijala městská policie oznámení, že v Novoměstské ulici leží ve vozovce přejetá kočka. Strážníci kočku na uvedeném místě skutečně nalezli. Umístili ji do přepravního pytle a převezli na veterinární kliniku k odborné likvidaci.

V 8.47 hodin oznámil muž na linku 156, že jeho žena byla před prodejnou Penny Market v ulici Obce Ležáků terčem hrubých slovních urážek. Jak muž dále uvedl, jeho manželka couvala s vozidlem z parkoviště před uvedenou prodejnou, přičemž zřejmě částečně zajela na přechod pro chodce. Z ničeho nic k vozidlu přišel neznámý muž, který otevřel dveře od vozidla a snažil se do něho dostat, začal ženě a její spolujezdkyni hrubě nadávat a několikrát plivl a kopl do vozidla. Žena následně odjela a celou věc zavolala manželovi. Nakonec oznamovatel uvedl, že manželka si stačila poznamenat RZ vozidla, do něhož muž nastoupil a z místa odjel. Hlídka poškozenou ženu a dále svědkyni celé události kontaktovala na jejich pracovišti. Zde ženy popsaly celou událost shodně s oznamovatelem. Prostřednictvím lustrace byla zjištěna totožnost neznámého muže podezřelého z výše uvedeného jednání. V následujících dnech bude se všemi zúčastněnými sepsán zápis o podaném vysvětlení. Co bylo skutečnou příčinou mužova jednání, bude předmětem šetření. Celá věc bude poté předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Po půl třetí odpoledne vyjížděli strážníci do ulice Palackého, kde se měl dle oznamovatele v blízkosti železářství Baťa nacházet v křoví muž se psem. Oznamovatel dále uvedl, že na místo přivolal RZS. Po příjezdu hlídky na místo se kromě uvedeného muže na místě nacházela také jeho žena. Šetřením bylo zjištěno, že muži se udělalo nevolno, proto ho také vzápětí převezla posádka RZS k dalším vyšetřením.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑