Události ze dne 15.11.2016

16.11.2016 08:57

Před devátou hodinou ranní obdržela městská policie telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném automobilu v Malecké ulici, jehož řidič porušil zákazovou dopravní značku. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 9.36 hodin byli strážníci přivoláni do Lázeňské ulice, kde byla podle telefonického oznámení špatná průjezdnost. Hlídka v uvedené ulici zaregistrovala celkem dvanáct nesprávně zaparkovaných automobilů, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče. Průjezdnost Lázeňské ulice byla zajištěna.

Po tři čtvrtě na deset oznámil telefonicky občan, že v Čáslavské ulici spí na lavičce místní bezdomovec, což může být vzhledem k mrazu nebezpečné. Hlídka spícího muže probudila. Zdravotně byl v pořádku, orientován místem i časem. Na lavičce setrval a později z místa odešel.

Před jedenáctou hodinou přijali městští strážníci na lince 156 oznámení o špatném parkování, opět v Lázeňské ulici. Tentokrát se na místě nacházela dvě nesprávně zaparkovaná vozidla, na která byly hlídkou umístěny výzvy pro nepřítomné řidiče.

O sedm minut později kontaktovala strážníky prostřednictvím tísňové linky žena, která oznámila špatné parkování vozidel v zálivku před muzeem v Široké ulici, a dále uvedla, že na stejném místě byl nalezen občanský průkaz, který byl uložen v pokladně muzea. Hlídka nejprve vyřešila špatné parkování a na tři nesprávně zaparkované automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, poté strážníci převzali nalezený doklad, který vzápětí předali jeho majiteli.

Ve 12.09 hodin strážníci vyjeli na Palackého třídu, neboť na linku 156 oznámila občanka, že na lavičce u konkrétního panelového domu leží bezdomovec. Strážníci na místě zjistili muže ze Slovenska, který se následně posadil a který byl orientován místem i časem, zdravotně v pořádku.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑