Události ze dne 1.5.2016

02.05.2016 11:39

Z důvodu vytížení vlastních hlídek požádalo před půl osmou večer OO PČR v Chrudimi strážníky o spolupráci při prověření oznámení, že v prodejně na Palackého třídě došlo ke krádeži zboží. V uvedeném obchodu se nacházel podezřelý muž, který se pokusil odcizit láhev alkoholu a minerální vodu. Jelikož tento muž na výzvu strážníků nemohl žádným způsobem prokázat svoji totožnost, byl předveden hlídkou na OO PČR v Chrudimi za účelem jejího zjištění. Zde byl v podezřelém muži zjištěn obyvatel obce Rájec – Jestřebí v okresu Blansko. Jelikož se podezřelý ke svému činu doznal, vyřešili strážníci uvedený přestupek blokovou pokutou.

Ve čtvrt na devět večer požádalo opět telefonicky o spolupráci strážníky OO PČR v Chrudimi, kam bylo oznámeno, že v jednom z domů v sídlišti U Stadionu kope opilý muž do bytových dveří. V domě se nacházel muž s trvalým bydlištěm v okresu Pardubice, který byl viditelně pod vlivem alkoholu a kopal do dveří bytu své přítelkyně, se kterou se v současné době rozchází. Jelikož tento muž nebyl orientován místem, ani časem, hlídka provedla orientační dechovou zkoušku na alkohol, při které byla tomuto muži naměřena hodnota 3,5 promile alkoholu v dechu. Z tohoto důvodu strážníci převezli muže na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho převozu a umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích. Následně byl muž převezen služebním vozidlem do Pardubic, kde byl v pořádku ve 21.10 hodin předán hlídkou personálu záchytné stanice.

Ve 23.14 hodin oznámil na lince 156 pracovník jednoho z barů v Havlíčkově ulici, že z ulice zaslechl, jak nějaká žena křičí o pomoc, protože jí někdo bije a žádá přivolání policie. Při příjezdu na místo se zde již nacházela hlídka PČR, která celou událost řešila. Strážníci setrvali na místě a poskytovali policistům asistenci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑