Události ze dne 15.2.2016

16.02.2016 08:38

V 9.21 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že u cesty mezi obcemi Sobětuchy a Rabštejnská Lhota je poškozena výsadba stromků. Strážníci na místě jednali s oznamovatelem, který jim sdělil, že škoda na poničených stromcích byla znalcem vyčíslena na 8000 Kč. Vzhledem k výši způsobené škody byla věc předána pro podezření ze spáchání trestného činu Policii České republiky.

V 9.52 hodin přijali strážníci oznámení o špatném parkování před budovou stacionáře v Městském parku. Dle oznamovatele zde měla dvě vozidla stát ve vjezdu a tím bránit výjezdu. Hlídka se pokusila kontaktovat majitele obou vozidel, v jednom případě se toto nepodařilo a na vozidlo byla umístěna výzva pro nepřítomného řidiče. Ke druhému vozidlu se dostavil jeho majitel, který ihned přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen domluvou.

V 10.25 hodin oznámil občan strážníkům parkování vozidla na vodorovném dopravním značení v ulici Malecká. Hlídka oznámení vyřešila umístěním jedné výzvy pro nepřítomného řidiče.

Do třetice vyjížděli strážníci prověřit oznámení o špatném parkování před druhou hodinou odpolední. Tentokrát do ulice Rooseveltova, kde měla vozidla bránit výjezdu. Po příjezdu strážníci zjistili, že vozidla již z místa odjela.

Ve 14.10 hodin přijali strážníci oznámení o tom, že na Borzně se nachází opilý muž, který má stažené kalhoty. Hlídka na místě zjistila, že jde o místního bezdomovce. Ten byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Hlídkou byl řádně poučen o svém nevhodném jednání. Následně byl z místa vykázán.

V 15.44 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Dašická někdo pálí oheň. Dle oznamovatele vychází kouř zřejmě z areálu jedné z firem a on má obavu, aby zde nevznikl požár. Strážníci provedli kontrolu uvedené firmy a přilehlého okolí. Po chvíli bylo zjištěno, že kouř nevychází z firmy ale z prostoru okolo vlečky, kde si bezdomovec s trvalým pobytem v Holicích ohříval na malém ohni polévku. Strážníci muže řádně poučili o možném nebezpečí, ten za přítomnosti hlídky oheň uhasil.

V 16.15 hodin se dostavila na služebnu městské policie žena, která strážníkům předala notebook, který dle jejich slov nalezla dne 13. 2. 2016 v Medlešicích. Strážníci od ženy notebook převzali a jelikož se nepodařilo žádným způsobem zjistit jeho majitele, byl po zadokumentování uložen do ztrát a nálezů.

Ve 20.23 hodin přijali strážníci anonymní oznámení o tom, že v ulici Čáslavská se pohybuje v okolí čerpací stanice opilý muž, který zde ohrožuje bezpečnost provozu. Hlídka provedla kontrolu uvedené ulice i přilehlého okolí, ale žádný muž odpovídající popisu nebyl nalezen.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑