Události ze dne 15.4.2016

18.04.2016 11:13

V 7.52 hodin oznámila na lince 156 žena, že na vyhrazeném parkovišti R6 ve Filištínské ulici parkují vozidla bez povolení. Hlídka prověřila uvedenou ulici, ale žádné přestupkové jednání nebylo shledáno.

Krátce před půl dvanáctou dopolední byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde se podle telefonického oznámení na lince 156 nachází automobil zaparkovaný před vjezdem do zdejší firmy, kde blokuje výjezd z areálu. K přítomné hlídce se po chvíli dostavil majitel nesprávně zaparkovaného automobilu, který svoje vozidlo okamžitě přeparkoval. Za přestupek byla tomuto řidiči uložena bloková pokuta. Jelikož se zde nacházel i další nesprávně zaparkovaný automobil, který byl tentokrát zaparkován na chodníku, byla za jeho stěrač hlídkou umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Po tři čtvrtě na osm večer bylo na lince 156 oznámeno, že ve směru od nemocnice se v ulici SNP pohybuje opilý chodec. Po chvíli následovalo další telefonické oznámení, ve kterém bylo oznamovatelem upřesněno, že opilý muž se nachází na silnici směr Kočí. Při příjezdu hlídky na místo se zde již nacházela hlídka PČR, která celou událost řešila. Poté, co hlídka PČR rozhodla, že silně podnapilý muž bude převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, se muž začal chovat agresivně, proto byli přítomní strážníci požádáni o asistenci při vyšetření muže v nemocnici. Po provedeném vyšetření hlídka MP z nemocnice odjela.

V 1.34 hodin ráno z důvodu vytížení vlastních hlídek požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to při prověření telefonického oznámení, že v restauraci Na Rozhledně došlo k napadení mezi dvěma muži. V uvedené restauraci hlídka zjistila, že došlo k převážně verbálnímu incidentu mezi dvěma hosty. Jednalo se o muže z Kopidlna a z Pardubic. Zároveň strážníci zjistili svědky celého incidentu. Celá událost bude následně hlídkou zadokumentována a předána na přestupkovou komisi k dořešení.

Několik minut před třetí hodinou ranní vyjela hlídka do sídliště Na Větrníku, kde podle anonymního oznámení na lince 156 dochází k rušení nočního klidu, a to hlukem z konkrétního bytu. Jelikož žádné tlačítko zvonku u vchodu neobsahovalo jméno obyvatele bytu uvedeného v oznámení a vchodové dveře domu byly uzamčeny, strážníkům se nepodařilo vstoupit do domu, aby se na místě o rušení nočního klidu přesvědčili. Před domem však žádné rušení nočního klidu nebylo zaznamenáno a všechna okna v uvedeném domě byla zhasnuta. Po tomto zjištění hlídka z místa odjela.

Ve 4.37 hodin ráno kontaktoval strážníky na lince 156 muž s bydlištěm na Palackého třídě, který oznámil, že je uživatelem parkovacího místa pro invalidy a v těsné blízkosti tohoto parkovacího místa je zaparkován jiný automobil, a to takovým způsobem, že řidič uvedeného vozidla neponechal dostatečný prostor k nastoupení do vozidla parkujícího na místě vyhrazeném pro invalidy a oznamovatel přitom potřebuje ráno automobilem odjet pryč. Hlídka na místě zjistila, že řidič vozidla uvedeného v oznámení ponechal oznamovateli dostatečný prostor k nastoupení do vozidla, ale přesto špatně parkuje, neboť svůj automobil zaparkoval přímo na vodorovném dopravním značení, které vymezuje prostor, kde není možné parkovat. Z tohoto důvodu byla strážníky na tento nesprávně zaparkovaný automobil umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑