Události ze dne 15.4.2020

18.04.2020 14:17

V 6.50 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení o registrační značce vozidla, jež původně ležela na vozovce v Topolské ulici, a kterou následně některý občan vyzdvihl a odložil na chodník k plotu tamního domu. Hlídka tento předmět na uvedeném místě vyzvedla a následně jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Po osmé hodině byli strážníci přivoláni na parkoviště ve Václavské ulici, jelikož tam samovolně popojelo nezajištěné zaparkované vozidlo. Hlídka provedenou lustrací tohoto automobilu zjistila jeho majitelku a kontaktovala jí. Tato žena se vzápětí dostavila na místo, své vozidlo přeparkovala a řádně zajistila.

O několik minut později bylo oznámeno na linku 156, že v Akátové ulici parkují automobily na chodníku a dále, že v ulici Gorkého stojí jedno vozidlo přímo v křižovatce. Strážníci tyto informace ověřili a následně za stěrače pěti automobilů stojících na chodníku umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. V uvedené křižovatce hlídka již žádné stojící vozidlo nezaregistrovala.

V 10.47 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Škroupovy ulice, protože na tamním hřbitově se měla pohybovat podezřelá žena, jež z hrobů odnášela kraslice. Před příjezdem hlídky však oznamovatelka událost odvolala s tím, že se celá věc již vysvětlila. Strážníci na uvedeném místě přesto vykonali pochůzkovou činnost.

Deset minut po poledni se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatelka ulice Na Rozhledně, jelikož doma došlo k pádu její sestry, jíž sama nedokázala pomoci vstát. Hlídka dotyčnou ženu vyzvedla po pádu nezraněnou a uložila jí na lůžko, kde setrvala v péči své sestry.

Před třináctou hodinou byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, protože tam došlo ke krádeži zboží. Vzhledem k tomu, že přítomná podezřelá místní žena se hlídce ke svému úmyslnému jednání doznala, strážníci vyřešili její přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

Ve 13.36 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že na parkovišti u supermarketu ve Václavské ulici zaregistroval u jednoho ze zaparkovaných vozidel otevřený zavazadlový prostor, přestože se u tohoto automobilu nikdo nenachází. Hlídce se provedenou lustrací podařilo zjistit majitele tohoto vozidla, avšak nebylo možné jej kontaktovat, proto po pořízení fotodokumentace jeho zavazadlový prostor uzavřela sama pomocí příslušného tlačítka.

Několik minut po šestnácté hodině vyjeli strážníci do ulice Přemysla Otakara, kde u vchodu do jednoho z domů občan zaregistroval postávající skupinu mládeže. Hlídka na uvedeném místě zastihla pouze dva chlapce, kteří měli řádně zakryté dýchací cesty a dodržovali mezi sebou předepsanou vzdálenost. Po tomto zjištění strážníci odjeli.

V 16.29 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u Ploché dráhy se pohybuje zmatená žena. Strážníci v této občance zjistili obyvatelku nedalekého domu, kterou následně v pořádku převzala do péče její sousedka s tím, že o události vyrozumí její dceru.

Před devatenáctou hodinou byli strážníci přivoláni do Akátové ulice, kde opět parkovaly automobily na chodníku. Hlídka na uvedeném místě shledala jedno stojící vozidlo, jež mělo otevřené boční okénko. Strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitelku, jíž kontaktovali. Po chvíli se tato žena dostavila na místo a po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou svůj automobil přeparkovala a zajistila.

Sedm minut po dvacáté druhé hodině obdržela městská policie oznámení o rušení nočního klidu v jednom z domů v sídlišti Na Větrníku, kde vycházel hluk z konkrétního bytu. Při příjezdu hlídky byl v uvedené budově klid, přesto strážníci kontaktovali obyvatele příslušného bytu, jenž uvedl, že doma v klidu sleduje televizor a nikoho neruší. Protiprávní jednání v tomto případě hlídka neshledala a následně odjela.

Přibližně o třicet minut později požádala o pomoc strážníky operátorka Zdravotní záchranné služby, neboť bylo třeba zjistit místo, kde se právě nachází muž, jenž žádal lékařskou pomoc. Hlídka dotyčného člověka zastihla na vlakovém nádraží v Nerudově ulici, kde společně vyčkali na příjezd lékaře.

Ve stejnou dobu oznámil na linku 156 obyvatel domu v sídlišti Na Větrníku, že jeho soused jej vulgárně slovně napadá. Strážníci v přítomnosti hlídky PČR, jíž přivolal na místo jeden z mužů, celou událost zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu v Chrudimi.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑