Události ze dne 15.5.2020

16.05.2020 18:30

V 10.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkoviště u prodejny v Tovární ulici někdo skládá pomocí jeřábu plechový kontejner. Strážníci následně jednali s mužem, jenž uvedl, že si objednal jeřáb, aby mohl na svém pozemku uložit tento kontejner. Toto tvrzení odmítl druhý z mužů s odůvodněním, že vlastnictví příslušného pozemku není dosud právně dořešeno a s uložením kontejneru nesouhlasí. Hlídka poté obě strany poučila, že se v tomto případě jedná o občanskoprávní spor a jak mohou v celé věci postupovat.

Po třinácté hodině byli strážníci přivoláni do ulice Víta Nejedlého, kde se měli vzájemně hádat muž a žena, která měla být poté fyzicky napadena. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak tyto osoby nezaregistrovala.

V 16.20 hodin se na služebnu městské policie na Resselově náměstí dostavila žena, jež hlídce předala nalezený mobilní telefon. Hlídka tento přístroj následně odevzdala do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

Několik minut po osmnácté hodině obdržela městská policie informaci od obyvatelky ulice Na Valech, že u domu, jenž leží přes ulici a je momentálně na prodej, je podezřele otevřená branka na pozemek. Strážníci tuto informaci prověřili a násilné vniknutí do domu, či garáže nezaregistrovali. Následně byl kontaktován příslušný realitní makléř, jenž vzal celou věc na vědomí s tím, že tuto nemovitost prověří. Pootevřenou branku hlídka uzavřela.

Ve 21.40 hodin strážníci během hlídkové činnosti zpozorovali v ulici V Průhonech vozovku znečistěnou olejem, zřejmě vytékajícím z projíždějícího automobilu. Strážníci tuto olejovou stopu sledovali do Lázeňské ulice, kde zaregistrovali příslušné vozidlo, tou dobou již naložené na automobilu odtahové služby. O znečistění komunikace byli poté informováni hasiči, kteří provedli zasypání oleje na vozovce sorbentem.

Před třetí hodinou ranní bylo oznámeno na linku 156, že obyvatelům jednoho z bytů v Revoluční ulici někdo opakovaně klepe na okno. Před příjezdem strážníků však toto bouchání ustalo a hlídka na uvedeném místě nikoho nezastihla.

V6.03 hodin byli strážníci přivoláni na Palackého třídu, kde se nacházela ležící dopravní značka. Hlídka tuto nepoškozenou přenosnou dopravní značku vyzvedla a umístila jí zpět do stojanu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑