Události ze dne 16.12.2016

19.12.2016 15:57

V 9.40 hodin obdrželi strážníci ústní oznámení od občana, že poblíž finančního úřadu parkují vozidla na zeleni. Hlídka na dva takto zaparkované automobily umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před jedenáctou hodinou obdržela městská policie telefonické oznámení o podomních prodejcích energií, kteří se pohybovali v Topolské ulici. Hlídka na konkrétním místě uvedeném v oznámení skutečně zastihla dva muže, kteří prováděli podomní prodej. Jejich přestupkové jednání vyřešili strážníci na místě blokovou pokutou.

Po půl dvanácté byli strážníci na lince 156 upozorněni na špatné parkování vozidel před muzeem v Široké ulici. Hlídka tam za stěrače dvou nesprávně zaparkovaných vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před polednem oznámil telefonicky občan, že v Topolské ulici se v konkrétním bytovém domě pohybují prodejci energií. Hlídka prověřila uvedený dům a následně celou lokalitu, ale uvedené osoby nebyly nikde zaregistrovány.

V 15.32 hodin strážníci přijali telefonické oznámení od občana o volně se pohybujících ovcích poblíž silnice v ulici Obce Ležáků. Při příjezdů hlídky bylo již stádo na oploceném pozemku a zajištěno.

Navečer před půl šestou vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, neboť na linku 156 bylo oznámeno, že se v budově nádraží ČD nacházejí dva bezdomovci. Na uvedeném místě hlídka zjistila dva místní muže bez domova, kteří neměli v úmyslu cestovat, a proto je strážníci z vestibulu nádraží vykázali.

Krátce po devatenácté hodině kontaktoval strážníky prostřednictvím tísňové linky muž, protože ve Filištínské ulici parkovaly automobily neoprávněně na vyhrazeném parkovišti. Hlídka prověřila nejen uvedené parkoviště, ale celou ulici, kdy na deset nesprávně zaparkovaných vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 23.16 hodin požádal občan telefonicky o příjezd strážníků do Čáslavské ulice, neboť v okolí tamní restaurace někdo odpaloval zábavní pyrotechniku a rušil noční klid. Při příjezdu hlídky se na uvedeném místě nikdo nenacházel a na místě byl klid. Následně strážníci prověřili celou lokalitu, avšak přestupkové jednání nebylo zaregistrováno.

Deset minut před šestou hodinou ranní zpozoroval operátor MP prostřednictvím městského kamerového systému muže sedícího na chodníku v Čáslavské ulici. Na místo byla ihned vyslána hlídka, která zjistila, že sedící muž je orientován místem i časem. Muž strážníkům uvedl, že má zdravotní problémy a vzhledem k bolesti zad se sám špatně pohybuje. Jelikož tento muž opakovaně odmítl lékařské ošetření, strážníci jej převezli služebním vozidlem do místa bydliště, kde muže převzal do péče jeho otec.

V 6.46 hodin se na strážníky obrátil prostřednictvím linky 156 obyvatel ulice Čs. armády, který cestou z práce nalezl malé a nemocné kotě. Na místo se dostavila hlídka, jež převzala nemocné zvíře, které následně převezla služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde bylo kotě v pořádku umístěno do připraveného kotce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2018, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑