Události ze dne 16.12.2020

20.12.2020 20:23

Po sedmé hodině ranní oznámila na linku 156 občanka, že na silničním obchvatu města se nachází na komunikaci ležící balíky. Následně strážníky požádal o prověření uvedené silnice i operační důstojník PČR, jenž dodal, že se může jednat o polystyrenové desky, jež se údajně nachází i na komunikaci v Dašické ulici. Hlídka prověřila silniční obchvat města a poté i zmíněnou ulici, avšak žádné překážky ležící na komunikaci tam nezaregistrovala.

Ve 12.36 hodin byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, neboť u tamní školy volně pobíhal pes, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka po příjezdu tuto fenu odchytla a dle evidenční známky umístěné na jejím obojku zjistila příslušnou majitelku. Dotyčnou ženu strážníci kontaktovali a po vyřešení přestupku jí zvíře v pořádku vydali.

O několik minut později upozornil městskou policii občan na to, že v okružní křižovatce u Masarykova náměstí zpozoroval uvolněné dlažební kostky. Hlídka tuto informaci nejprve prověřila a poté zjištěné skutečnosti zanesla do knihy závad, aby byla co nejdříve zjednána náprava.

Ve 12.59 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v ulici Vítězství ve Slatiňanech se nachází zřejmě podnapilý prodejce jmelí, jenž sedí na zemi a nedokáže vstát. Strážníci z uvedeného muže cítili alkohol, proto jej podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol s naměřenou hodnotou necelé dvě promile alkoholu. Přestože byl tento člověk orientován místem i časem, nebyl schopen samostatné chůze, proto byl na místo přivolán jeho zaměstnavatel, jenž prodejní stánek složil a odvezl i se svým zaměstnancem, jehož převzal v pořádku do péče.

Přibližně o hodinu později vyjeli strážníci opět do Slatiňan, neboť v parčíku v ulici Vrchlického se na lavičce již několikátým dnem zdržoval muž bez domova, jenž mohl potřebovat pomoc. Dotyčný muž hlídce uvedl, že obdržel výpověď z tamní ubytovny, proto již několik dnů žije na ulici a neví, jak celou situaci řešit. Operátor městské policie případ tohoto člověka zkonzultoval s pracovnicemi příslušného odboru Městského úřadu v Chrudimi, jež dotyčnému muži dojednali ubytování v chrudimské Městské ubytovně, kde se mu dostane potřebné pomoci ze strany sociálních pracovníků. Strážníci na základě této informace muže dopravili do zmíněného ubytovacího zařízení, kde jej předali do péče přítomného personálu.

Ve 14.51 hodin se na služebnu městské policie dostavila žena, jež oznámila, že na Resselově náměstí zpozorovala na zemi ležícího muže. Při příchodu strážníků již dotyčný člověk bez domova stál na nohou, v mírně podnapilém stavu, avšak orientován místem i časem. Následně sám odešel pryč.

O chvíli později oznámil na linku 156 řidič, že na světelné křižovatce na Borzně je zřejmě nesprávně nastavený interval semaforů, neboť během jízdy z Havlíčkovy ulice na Palackého třídu nebylo možné vyjet vozidlem a bezpečně dokončit odbočení. Hlídka s touto informací kontaktovala příslušného pracovníka Technických služeb, jenž problém s časovými intervaly u semaforů vyloučil.

Před šestnáctou hodinou požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba zajistit podezřelou ženu s dětmi, jež se měla dopustit krádeže finanční hotovosti, a dodal, že tato občanka právě stojí i s dětmi v prostoru autobusové zastávky v ulici Dr. Milady Horákové. Strážníci vyjeli na uvedené místo, kde čekající žena na dotaz hlídky uvedla, že jistá žena s dětmi před chvílí nastoupila do autobusu MHD a odjela směrem do ulice Obce Ležáků. Hlídka jela uvedeným směrem a na nejbližší autobusové zastávce vyčkala na příjezd příslušného autobusu. Prověřením jeho cestujících vyšlo najevo, že osoba odpovídající popisu se nachází uvnitř, proto strážníci tuto ženu požádali, aby s nimi vystoupila a na autobusové zastávce vyčkala na příjezd hlídky PČR. Podezřelá žena souhlasila a setrvala na místě ve společnosti strážníků do příjezdu policistů, již celou věc převzali k řešení.

Minutu po devatenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v supermarketu na Palackého třídě došlo ke krádeži zboží a pachatel po činu vyběhl z prodejny s nezaplaceným zbožím a vběhl do nedalekého domu. Přítomný pracovník ostrahy prodejny hlídce na místě sdělil, že dotyčný mladý muž ze supermarketu odcizil lahev whisky a dodal, že před jejím příjezdem z domu vyběhl, nasedl do zaparkovaného automobilu a odjel neznámo kam. Protože registrační značku příslušného vozidla neměli strážníci k dispozici, celou událost v prodejně zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu v Chrudimi.

Ve 20.53 hodin byli strážníci přivoláni do domu v Revoluční ulici, jehož obyvatelka uvedla, že z bytu svého souseda, kde se momentálně nachází větší množství lidí, slyší hlasy, které jí nadávají. Hlídka kontaktovala obyvatele příslušného bytu, již pozvali strážníky k sobě domů, aby se mohli přesvědčit, že se tam žádná společnost nenachází. Oznámeným informacím nic nenasvědčovalo, proto strážníci odjeli. O možném zhoršení duševního stavu oznamovatelky informovali příslušnou sociální pracovnici.

Třicet minut před půlnocí se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc operační důstojník PČR, protože bylo třeba během hlídkové činnosti pátrat po starší zmatené ženě. Hlídka během noci prověřovala ulice města, avšak ženu, jejíž popis měla k dispozici, nikde nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑