Události ze dne 16.5.2019

17.05.2019 14:25

Po tři čtvrtě na osm kontaktoval městskou policii obyvatel ulice Čs. partyzánů, jelikož před vjezdem do jeho dvora nesprávně parkoval cizí automobil. Hlídka po domluvě s oznamovatelem umístila za stěrač tohoto vozidla výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 8.12 hodin byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, neboť tam měl na konkrétním místě nesprávně parkovat automobil. Hlídka tam však zaregistrovala celkem osm nesprávně stojících vozidel, na něž umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Dvacet minut po desáté hodině oznámil strážníkům občan, že v ulici Sladkovského parkuje nesprávně několik automobilů. Hlídka tuto informaci prověřila a poté za stěrače tří vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 11.17 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do sídliště U Stadionu, kde u jednoho z domů zaparkoval řidič automobil takovým způsobem, že jedním kolem zůstal stát v okrasném záhonu. Hlídka na uvedeném místě pořídila fotodokumentaci a na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O devět minut později bylo oznámeno na linku 156, že konkrétní obyvatel obce Vlčnov má na své nemovitosti umístěnou kameru, jež snímá veřejné prostranství v okolí jeho domu, což rozčiluje ostatní občany, protože nechtějí být touto kamerou natáčeni. Hlídka kontaktovala dotyčného muže, jenž uvedl, že jeho kamera je pouze maketou, vybavenou světelnou kontrolkou, signalizující napětí v bateriích. Poté muž hlídce předložil dokumentaci, týkající se této makety. Protože strážníci v tomto případě protiprávní jednání neshledali, následně odjeli.

V 16.57 hodin obdržela městská policie anonymně informaci o služebním automobilu s názvem firmy, jehož řídí muž pod vlivem drog. Strážníci toto sdělení předali PČR a sami prověřili ulice města. Pohyb tohoto vozidla však nezaregistrovala hlídka, ani městský kamerový systém.

Po osmnácté hodině byli strážníci přivoláni do hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové, protože tam měl muž bez domova odcizit dřevěné palety a následně je odnést k nedalekému lesíku. Hlídka podezřelého muže vyhledala a vyzvala jej k podání vysvětlení. Dotyčný uvedl, že vzal nezálohované palety, jež byly volně ložené za prodejnou, neboť se o nich domníval, že jsou určeny občanům k rozebrání. Hlídka jej poučila a muž nepoškozené palety vrátil na původní místo.

Před devatenáctou hodinou kontaktoval městskou policii občan s tím, že v lese na Podhůře zaregistroval tři motocyklisty jezdící na svých strojích po lesních cestách. Před příjezdem hlídky však tito lidé odjeli neznámo kam.

Ve 20.30 hodin občan poukázal na nesprávně zaparkované automobily v Radoušově ulici, kde ostatním řidičům komplikují projetí touto ulicí. Hlídka oznámení prověřila, avšak protiprávní jednání na tomto místě nezaregistrovala. Následně vyšlo najevo, že informace se týkala ulice Pobřežní. Strážníci poté na devět vozidel v této ulici umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před čtvrt na deset oznámil na linku 156 obyvatel ulice Víta Nejedlého, že právě slyšel za balkónovými dveřmi podezřelý zvuk a pojal obavu, že se někdo cizí snaží vylézt na jeho balkón. Hlídka mužovo podezření prověřila, avšak cizí osobu tam nezaregistrovala.

Ve 22.10 hodin požádala strážníky o spolupráci PČR, neboť bylo vyhlášeno pátrání po mladém muži se sebevražednými sklony, jenž se mohl zdržovat v okolí Masarykova náměstí. Strážníci prověřili uvedenou lokalitu, vlakové i autobusové nádraží, avšak tohoto muže nezaregistrovali. Hlídka poté asistovala policistům dle jejich dispozic do 23.40 hodin, kdy bylo pátrání policií ukončeno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑