Události ze dne 16.9.2016

19.09.2016 12:28

V 10.03 hodin obdržela městská policie telefonické oznámení, že v Široké ulici v zálivu před muzeem parkují vozidla v zákazu vjezdu a komplikují tím zásobování. Hlídka na šest zaparkovaných automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Šest minut po půl jedenácté oznámil na linku 156 občan, že na jeho dvůr v Nezvalově ulici vběhl pes plemene chrt. Hlídka, která se dostavila na uvedené místo, obdržela informaci, že před jejím příjezdem volně pobíhajícího psa odvedla jeho majitelka.

Po půl osmé večer bylo městské policii telefonicky oznámeno, že v konkrétním rodinném domě ve Slovenské ulici vytrvale vyje pes, což ruší ostatní obyvatele. Hlídka, která se dostavila k uvedenému domu, aby promluvila s majitelem psa, zjistila, že pes je ponechán o samotě a uvnitř domu se žádné osoby nenacházejí. Následující den se strážníkům podařilo kontaktovat majitelku psa, kterou o problému informovali, a tato přislíbila, že učiní opatření, aby její pes v budoucnu nikoho ze sousedů nerušil.

Před dvacátou první hodinou se obrátila na strážníky prostřednictvím linky 156 výpravčí ČD, která uvedla, že za lesíkem v ulici Dr. Milady Horákové se v kolejišti pohybují nějaké děti. Následně hlídka zjistila, že se jedná o trojici mladíků, kteří seděli poblíž železničních kolejí a konzumovali alkohol. Všichni tři mladí muži byli plnoletí, orientováni místem i časem a z místa byli vykázáni.

Minutu po půlnoci byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Václava Peška, kde mělo docházet k rušení nočního klidu hlasitým křikem před tamní restaurací. Na uvedeném místě se nacházelo několik osob, které se v klidu bavily, a nikdo z nich nekřičel. Od personálu restaurace bylo zjištěno, že zde probíhala oslava, která již byla ukončena. Přestupkové jednání nebylo hlídkou shledáno.

Ve 4.39 hodin vyjeli strážníci k základní škole v ulici Dr. Malíka, kde podle telefonického oznámení leží zřejmě opilý muž. Hlídka mladého muže probudila a následně jej předala v místě bydliště jeho otci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑