Události ze dne 17.1.2017

18.01.2017 09:36

V 8.40 hodin požádal telefonicky strážníky o asistenci pracovník vodárenské firmy, neboť z důvodu provádění nutných oprav v Poděbradově ulici, kdy pracovní technika zasahuje do vozovky, bude třeba k zajištění bezpečnosti silničního provozu usměrňování dopravy hlídkou městské policie. Strážníci na místě usměrňovali provoz dle dispozic. Stejnou asistenci hlídka poskytla i v odpoledních hodinách.

Ve čtvrt na jedenáct oznámila na linku 156 občanka, že ve vnitrobloku ve Svěchyňově ulici parkují automobily v zákazu vjezdu. Strážníci na uvedeném místě shledali celkem šest zaparkovaných vozidel, na která umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před jedenáctou hodinou byli strážníci telefonicky přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel podezřelý muž z Chrudimi, který se ke svému jednání doznal. Hlídka vyřešila přestupek proti majetku blokovou pokutou.

V jedenáct hodin obdržela městská policie telefonické oznámení o nesprávně zaparkovaném nákladním automobilu, který se nacházel u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce před třináctou hodinou se na strážníky prostřednictvím tísňové linky obrátil občan, jehož v Hradištní ulici oslovil z okna v prvním patře panelového domu mladý muž, který se choval zvláštně a žádal o pomoc. Při příjezdu strážníků tento muž seděl na okenním parapetu. Hlídka jednala s jeho matkou, která sdělila, že na syna vzhledem k jeho duševnímu stavu neustále dohlíží. Poté synovi pomohla vstoupit do bytu a okno zajistila.

Těsně po třinácté hodině přijali strážníci telefonické oznámení o terénním automobilu, který měl jezdit na Ploché dráze mimo komunikace. Hlídka prověřila celou lokalitu, ale uvedené vozidlo nezaregistrovala.

V 17.43 hodin vyjeli strážníci do Topolské ulice, kde ve vjezdu do sídliště parkovalo dodávkové vozidlo, které stálo v křižovatce a bránilo ve výhledu řidičům projíždějících automobilů. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po osmnácté hodině požádala na lince 156 o příjezd strážníků žena, která má v ulici Bohuslava Martinů vyhrazené parkovací místo pro invalidy, jež neoprávněně obsadil neznámý automobil. Při příjezdu hlídky se již na tomto parkovacím místě nacházelo vozidlo oznamovatelky a neznámý automobil parkoval opodál. Hlídka jeho řidiči uložila blokovou pokutu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑