Události ze dne 17.12.2016

19.12.2016 15:58

Dopoledne po jedenácté hodině oznámil na linku 156 občan za Slatiňan, že na tamním vlakovém nádraží se nachází schoulený bezdomovec. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže z Nasavrk, který byl podchlazený a měl tržnou ránu na hlavě. Z tohoto důvodu byla na místo přivolána RZS, která tohoto muže převzala do péče.

Krátce před polednem požádala telefonicky o příjezd strážníků pracovnice chrudimské nemocnice, neboť v jejich vestibulu se nachází silně zapáchající bezdomovec. Jelikož byl tento místní muž bez domova zdravotně v pořádku a lékařské vyšetření nežádal, byl hlídkou z místa vykázán.

Po čtrnácté hodině byli strážníci telefonicky přivoláni do supermarketu v ulici Obce Ležáků, kde došlo ke krádeži zboží. V prodejně se nacházel muž z Čankovic, který byl podezřelý ze spáchání přestupku proti majetku. Jelikož se tento muž následně ke svému jednání doznal, hlídka uložila muži blokovou pokutu.

V 17.26 hodin obdržela městská policie na lince 156 oznámení o špatně parkujících automobilech v Revoluční ulici. Na místě hlídka zaregistrovala tři nesprávně zaparkovaná vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve čtvrt na deset vyjeli strážníci do Slatiňan, neboť na linku 156 oznámila žena, že ve Štěpánkově ulici se pohybují mladíci na jízdních kolech, kteří rozhazují zapálené petardy a dělobuchy. Hlídka následně prověřila uvedenou ulici i celou lokalitu, ale mladíci nebyli nikde zaregistrováni a na místě byl klid.

Ráno po šesté hodině byli strážníci telefonicky přivoláni občankou do Rooseveltovy ulice, kde na chodbě tamního bytového domu spal neznámý člověk. Hlídka v muži po probuzení zjistila chrudimského občana, který byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku. Poté muž sám z místa odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑