Události ze dne 17.2.2023

20.02.2023 14:49

Ve 12.40 hodin informoval městskou policii občan o tom, že na Resselově náměstí stojí na vyhrazených parkovacích místech některé automobily bez příslušného označení. Hlídka uvedená místa prověřila a následně na jedno vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče. S přítomnými řidiči dalších čtyř automobilů bez parkovacích karet vyřešila dopravní přestupky na místě.

O hodinu později byli strážníci přivoláni do sídliště Na Větrníku, neboť tam u jednoho z domů parkovala vozidla na chodníku. Hlídka za stěrače těchto čtyř automobilů umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 14.40 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že v pěší zóně na Resselově náměstí zpozoroval vozidla, jež neoprávněně stála na tamních vyhrazených parkovacích místech. Hlídka o chvíli později na těchto šest automobilů bez parkovacích karet umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po patnácté hodině vyjeli strážníci do Václavské ulice, protože se tam nacházela zraněná kočka. Hlídka uvedené zvíře odchytla a poté dopravila do útulku v Sečské ulici, kde kočku převzala do péče přítomná pracovnice, jež zraněnému zvířeti zajistila potřebnou veterinární péči.

V 15.07 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u panelového domu na Palackého třídě parkuje vozidlo na zeleni. Hlídka v okolí příslušné budovy zpozorovala hned tři nesprávně stojící automobily, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před dvacátou třetí hodinou se obrátil na městskou policii občan s tím, že u panelového domu na Palackého třídě stojí vozidlo na zeleni. Hlídka na uvedeném prostranství zastihla dva zaparkované automobily, na které umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 23.05 hodin strážníci během dohledu nad průjezdem konvoje s nadměrným nákladem ulicemi města shledali, kterak jeden z tahačů v ulici SNP poškodil travnatou plochu a také obrubník, proto na místo události přivolali posádku SVDN PČR, jež celou věc převzala k šetření.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑