Události ze dne 17.5.2016

18.05.2016 11:52

V 11.11 hodin oznámila žena na linku 156, že u kruhového objezdu v ulici Dr. Milady Horákové nalezla kožené pouzdro s doklady. Strážníci pouzdro od ženy na místě převzali. Následnou prohlídkou bylo zjištěno, že kromě osobních dokladů je v pouzdru uložena vyšší finanční hotovost. Následně byl hlídkou vyrozuměn majitel, který se posléze dostavil na služebnu městské policie a pouzdro s doklady a finanční hotovostí si proti podpisu převzal.

V 14.27 hodin přijali strážníci oznámení o opilém muži, který měl v hotelu Centrál údajně vyhrožovat své bývalé přítelkyni. Strážníci na místě zjistili, že došlo ke slovní rozepři mezi mužem a jeho bývalou přítelkyní. Oba byli na místě poučeni, jak mohou své spory řešit. Jelikož muž nebyl na uvedeném hotelu ubytován, byl z místa hlídkou vykázán.

V 15.08 hodin žádal strážníky o pomoc muž z Chrudimi, který do telefonu sdělil, že sedí na lavičce u Kateřinského kostela, bolí ho nohy, nemůže chodit a po psychické stránce se cítí špatně. Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že se jedná o jednoho z místních bezdomovců. Dechovou zkouškou mu bylo naměřeno 2,69 promile alkoholu v dechu. Muž nebyl schopen samostatné chůze, měl silně oteklé nohy v oblasti kotníků. Na místo byla přivolána RZS, která muže převezla k dalším vyšetřením.

V 17.00 hodin vyjížděla hlídka do ulice Fibichova, kde muž oznámil nález klíčů, které byly ponechány v zámku garáže. Strážníci garáž uzamkli a na vrata umístili lístek se sdělením, že klíče jsou uloženy na služebně městské policie. Následným šetřením byl zjištěn nájemce uvedené garáže, kterému byly klíče ještě týž den předány.

Po osmé hodině večerní přijali strážníci oznámení o výskytu zraněného kocoura na silnici mezi Chrudimí a Topolí. Hlídka na místě kocoura ve špatném zdravotním stavu převzala a po telefonické domluvě převezla do chrudimského útulku. Tam byl předán vedoucí, která přislíbila, že zajistí veterinární vyšetření.   


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑