Události ze dne 17.6.2016

20.06.2016 12:59

Pět minut před půl desátou dopoledne přivolal strážníky telefonicky na Tyršovo náměstí řidič, který zde zaparkoval svůj automobil a nyní nemůže vyjet z parkovacího místa, protože výjezd komplikují okolo zaparkovaná vozidla. Hlídka na místě jednala s přítomnou řidičkou, která znemožnila vyjetí, a uložila jí blokovou pokutu. Na dalších pět nesprávně zaparkovaných automobilů strážníci umístili výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 12.08 hodin přijali strážníci telefonické oznámení, že na obchvatu města směrem na Pardubice leží v jízdním pruhu plech. Ačkoli oznamovatel lokalitu upřesnil, hlídka po prověření uvedeného místa i celé trasy obchvatu plech ležící v komunikaci nikde nezaregistrovala.

Přesně o půl jedné odpoledne oznámil na linku 156 muž, že u venkovní posilovny nedaleko Letního stadionu v ulici V Průhonech nalezl mobilní telefon. Hlídka na místě mobilní telefon od nálezce převzala a uložila jej do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi.

Krátce před tři čtvrtě na tři vyjela hlídka do Škroupovy ulice, kde se podle oznámení na tísňovou linku nachází v prostoru autobusové zastávky muž, který leží na lavičce a zřejmě je opilý. V uvedeném muži byl zjištěn obyvatel Vestce, který byl orientován místem i časem, zdravotně v pořádku, který si na lavičce pouze odpočinul. Po tomto vysvětlení muž prostor zastávky opustil.

Těsně po tři čtvrtě na pět obdrželi strážníci na lince 156 informaci od řidiče, že na kruhovém objezdu ve Vlčnovské ulici došlo k rozpojení stavebnicového středu okružní křižovatky, který nyní zasahuje do jízdního pruhu. Hlídka provedla spojení stavebnicového systému, čímž odstranila plastové prvky z jízdního pruhu a obnovila průjezdnost v daném místě. O události byl ihned telefonicky vyrozuměn příslušný pracovník SÚS Pardubického kraje a rovněž operační důstojník PČR.

O půl šesté večer byla hlídka telefonicky přivolána do Rooseveltovy ulice, neboť na plotu tamní firmy sedí kavka, která nemůže vzlétnout. Strážníci zjistili, že se jedná o mládě, které je v pořádku a které před hlídkou ulétlo do zahrady podniku. Po tomto zjištění strážníci z místa odjeli.

V 19.20 hodin se na služebnu MP na Resselově náměstí dostavila žena a předala strážníkům fenu křížence bílé barvy, menšího vzrůstu, bez evidenční známky, kterou nalezla volně pobíhající mezi obcemi Topol a Chrudim. Hlídka zvíře převezla služebním vozidlem do útulku v Sečské ulici, kde bylo v pořádku umístěno do připraveného kotce.

Po šesté hodině ranní byli strážníci přivoláni do ulice Dr. Milady Horákové, kde v blízkosti hypermarketu na příjezdové komunikaci řidiči nákladních automobilů porušují dopravní značení. V uvedeném úseku parkovalo pět nákladních vozidel, na která hlídka umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑