Události ze dne 17.6.2020

18.06.2020 11:23

Před polednem obdržela městská policie informaci, že v Topolské ulici občan zaregistroval na zemi mládě poštolky, jež zřejmě vypadlo z hnízda. Tento muž je vyzvedl a prozatím umístil do své přepravky. Hlídka poštolku převzala a po telefonické domluvě ji předala do péče pracovníka záchranné stanice živočichů.

O chvíli později byli strážníci přivoláni do Střeleckého parku, kde žena na zemi zaregistrovala zraněného havrana. Hlídka toto zvíře odchytla a následně je převzal do péče přivolaný pracovník záchranné stanice živočichů.

V 16.16 hodin oznámila na linku 156 obyvatelka sídliště Na Větrníku, že venku na travnaté ploše odchytla andulku modré barvy, již prozatím přemístila do svého bytu. Hlídka ji od ženy převzala a poté předala do péče pracovníků záchranné stanice živočichů.

Po dvacáté hodině vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Fibichovy ulice, kde ve vnitrobloku seděla zřejmě silně opilá žena bez domova a oznamovatel pojal obavu o její zdraví. Jelikož žena nemohla na výzvu hlídky žádným způsobem prokázat svoji totožnost, byli na místo přivoláni policisté, aby její totožnost ověřili. Protože tato žena ze Zlína, z jejíhož dechu byl silně cítit alkohol, nebyla orientována místem ani časem a nebyla schopna samostatné chůze, byla podrobena orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,94 promile alkoholu. Poté byla dopravena služebním vozidlem na vyšetření do místní nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jejím umístění do Protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam ji hlídka dopravila a v pořádku předala do péče personálu.

Ve 20.58 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že na Resselově náměstí zpozoroval zaparkovaný automobil s rozsvícenými světlomety, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Strážníci provedenou lustrací tohoto vozidla zjistili jeho majitelku. Následně se hlídce podařilo kontaktovat jejího manžela, jenž se po chvíli dostavil na místo a světlomety vypnul.

Před dvacátou druhou hodinou bylo oznámeno na tísňovou linku, že v Havlíčkově ulici před mostem se nachází v zemi nezajištěný hydrant bez poklopu a vzhledem k tomu že tam hrozí nebezpečí pro chodce. Strážníci pomocí technického prostředku ohraničili nebezpečný prostor v okolí hydrantu, do něhož zakázali vstup, a zároveň tuto událost zaznamenali do knihy závad, aby byla co nejdříve zjednána náprava.

Ve 22.20 hodin byli strážníci přivoláni k obchodnímu centru v ulici SNP, kde občanka nalezla cizí klíče od automobilu. Jelikož po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že uvedené klíče náleží k tam zaparkovanému vozidlu, strážníci provedenou lustrací zjistili jeho majitele. Dotyčný muž se následně dostavil na místo, kde převzal své klíče a po provedené kontrole interiéru automobilu odešel domů.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑