Události ze dne 17.9.2016

19.09.2016 12:29

Přesně v devět hodin oznámil na linku 156 občan, že v křižovatce ulic Svatopluka Čecha a Vrchlického se nachází zaparkovaný automobil, jehož řidič porušil vodorovné dopravní značení žluté barvy – zákaz zastavení. Hlídka na takto zaparkované vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 1.20 hodin obdržela městská policie anonymní telefonické oznámení, že hluk z baru v Široké ulici ruší noční klid. Před uvedeným barem byl klid a žádné osoby se zde v danou chvíli nenacházely. Hlídka následně jednala se spolumajitelem podniku, který uvedl, že hudba uvnitř baru hraje se stejnou intenzitou jako v jiných dnech, kdy rušení nočního klidu nikdo nehlásil. Jako jedinou příčinu možného rušení označil moment, kdy hosté vcházejí do podniku nebo z něj vycházejí, kdy dochází k otevření vstupních dveří a tím pádem ke zvýšení hluku v okolí. Tomu však podle spolumajitele není možné zabránit. Po tomto zjištění hlídka odjela.

Ve dvě hodiny ráno byli strážníci telefonicky přivoláni do Sobětuch, kde v místní části Vrcha docházelo k rušení nočního klidu hlasitou hudbou, která vycházela z konkrétního domu. Na místo vyjela hlídka, která na silnici poblíž uvedeného domu slyšela znít hlasitou hudbu, a to přesto, že okna domu byla uzavřená. Strážníci jednali s obyvatelem tohoto domu, který uvedl, že si pustil muziku a odpočívá, ale určitě nikoho hlukem neruší. Protože muž hudbu vypnul a přislíbil, že nikoho rušit nebude, vyřešila hlídka celou událost domluvou a z místa odjela. Za několik minut následovalo další telefonické oznámení od tamních obyvatel, že ve stejném domě opět znít hlasitá hudba, která ruší ostatní občany. Tentokrát obyvatel zmíněného domu zapnul hlasitou hudbu a navíc otevřel dokořán okno. Nyní muž strážníkům uvedl, že mu nikdo nebude diktovat, co může a nemůže doma dělat, a že stížnosti ostatních obyvatel jej vůbec nezajímají. Nakonec hudbu vypnul. V tomto případě byla celá událost zadokumentována a následně bude předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení, a to včetně videozáznamu, který hlídka na místě pořídila.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑