Události ze dne 1.8.2016

02.08.2016 12:04

Po osmé hodině ranní obdržela městská policie telefonické oznámení, že v ulici K Májovu se pohyboval starší muž se střelnou zbraní, ze které následně vystřelil. Poté z místa odjel osobním automobilem směrem k vodárnám. Strážníci v uvedeném střelci zjistili muže s bydlištěm v Chrudimi, který měl při sobě brokovnici, platný zbrojní průkaz i povolení k lovu a na zmíněném místě vystřelil na holuby.

Před půl jednou požádal telefonicky občan o příjezd hlídky do ulice J. E. Purkyně, kde nesprávně zaparkovaný automobil blokuje výjezd na silnici. Po příjezdu na místo hlídka vozidlo nezaregistrovala, proto byl telefonicky kontaktován oznamovatel, aby místo upřesnil. Ten uvedl, že zmíněné vozidlo odjelo před příjezdem strážníků.

V 15.20 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku 156, že v ulici Gorkého na určitém místě někdo svévolně namaloval pruhy na vozovku. Pravděpodobně místní obyvatel, který si tímto způsobem vyznačil parkovací místo. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala bílou přerušovanou čáru, která vede od levého okraje vozovky směrem do jejího středu. Strážníci pořídili fotodokumentaci a věc zadokumentovali. Celá událost bude šetřena.

Krátce před devatenáctou hodinou vyjela hlídka na třídu Palackého, neboť ostraha tamního supermarketu telefonicky oznámila, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Podezřelým ze spáchání přestupku byl muž, který nemohl žádným způsobem prokázat svoji totožnost, proto byl strážníky předveden na OO PČR v Chrudimi za účelem zjištění jeho totožnosti. Jelikož následně vyšlo najevo, že uvedený muž s bydlištěm v okresu Zlín je osobou hledanou policí a zároveň že byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkový trestný čin, celou věc převzala k řešení PČR.

Ve 23.25 hodin se dostavila na služebnu MP občanka, která oznámila strážníkům, že v Pardubické ulici volně pobíhá pes. Jedná se o psa černé barvy, střední velikosti s obojkem na krku. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu i přilehlé ulice, ale volně pobíhající pes nebyl zaregistrován.

O čtyři minuty později požádal na lince 156 o příjezd strážníků chrudimský občan, který se nacházel na Borzně v přítomnosti svého známého, neboť měl obavu z hrozícího fyzického napadení. Na místě oznamovatel hlídce uvedl, že se celá situace uklidnila, fyzicky napaden nebyl a došlo pouze ke vzájemné slovní roztržce. Oznamovatel i jeho známý ze Sezemic byli poučeni. Na místě byl poté klid.

Před půl druhou ranní při hlídkové činnosti strážníci zaregistrovali, že v prostoru autobusové zastávky ve Škroupově ulici se nachází nezajištěné dětské jízdní kolo. Hlídka toto jízdní kolo převezla služebním vozidlem na služebnu MP a následně bylo předáno do oddělení ztát a nálezů při MěÚ v Chrudimi.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑